Druk materiałów szkoleniowych, konferencyjnych i instrukcji obsługi

W JKB Print naszą specjalnością jest druk materiałów szkoleniowych.

Jeśli potrzebujecie Państwo wydrukować materiały na swoje szkolenie - zapraszamy do wygodnego sprawdzenia ceny i czasu realizacji w kalkulatorze poniżej.

Druk materiałów szkoleniowych możemy wykonać dla Państwa zarówno na papierach niepowlekanych jak i powlekanych.

Oferujemy Państwu, zależnie od potrzeb, realizację zlecenia na druk materiałów szkoleniowych w 7 sposobach oprawy.

Oferujemy krótkie terminy realizacji. Druk materiałów szkoleniowych w JKB Print – zapraszamy!

Druk materiałów szkoleniowych - koszty:

Koszt druku zależy od wielu zmiennych. Udostępniamy dla Państwa po prawej stronie wygodny formularz, w którym mogą Państwo porównać cenę zmieniając jeden lub więcej parametrów materiałów szkoleniowych.


Wycena online

Środki

 1. Proszę określić, czy interesuje Państwa druk materiałów szkoleniowych w kolorze, czy w czerni i w odcieniach szarości.

  Mogą Państwo zdecydować się również na druk materiałów szkoleniowych w sposób mieszany. Oznacza to, że druk zostanie wykonany w czerni i w odcieniach szarości - wraz z pojedynczymi stronami kolorowymi.

   

   

   

 2. Proszę określić sposób oprawy jaki mamy wykonać przy realizacji Państwa zlecenia na druk materiałów szkoleniowych.

  Kilka przydatnych wskazówek:

  1. Różne sposoby oprawy mają własne wymagania dotyczące minimalnej i maksymalnej ilości stron w danym materiale.
  2. Oprawa spiralna i w grzbiet plastikowy umożliwiają bezproblemowe "otwieranie" dostarczonych materiałów samodzielnie i ich ponowne "zamykanie". Należy jednak mieć na uwadze, że przy oprawie spiralnej środkowe składki są bardziej wysunięte od składek zewnętrznych ze względu na "okrągły" grzbiet.
  3. Oprawa klejona wymaga, żeby materiały posiadały okładkę.

  W przypadku wątpliwości co do wyboru oprawy zapraszamy do kontaktu, a udzielimy bardziej szczegółowych objaśnień.

 3. Proszę o decyzję jaki jest format netto (po obcięciu) Państwa materiałów szkoleniowych.

 4. Proszę wybrać papier, na którym zostaną wydrukowane materiały.

  Papier offsetowy jest najbardziej popularnym papierem do druku i posiada podobne właściwości do papieru wykorzystywanego w drukarkach biurowych i domowych.

  Papier satynowy charakteryzuje się większą białością oraz gładkością w dotyku. Podnosi prestiż drukowanego materiału.

  Papier kredowy, jest to papier powlekany obustronnie specjalną warstwą, która sprawia, że odbiór kolorów jest bardziej wyrazisty - jednak papiery te w niskich gramaturach są bardziej "wiotkie" od papieru offsetowego i satynowego.

  Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy. Jednak porównywać gramatury należy w tych samych grupach papieru - na przykład papier offsetowy 80 g. jest grubszy od papieru kredowego 115 g.


 5. Opis.

Okładka

 • Proszę zdecydować, czy materiały mają posiadać zewnętrzną okładkę.

  Okładka jest obligatoryjna w przypadku oprawy klejonej.

 • W przypadku zdecydowania się na okładkę dla wydrukowanych materiałów proszę wybrać na jakim papierze ma zostać wydrukowana.

 • W przypadku zdecydowania się na okładkę dla wydrukowanych materiałów proszę wybrać, czy okładka ma zostać zabezpieczona i uszlachetniona folią.

  Folia sprawia, że okładka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (zadrapania, zachlapania, itd.) oraz podkreśla charakter materiałów poprzez ich zmatowienie lub wybłyszczenie.

  Należy jednak pamiętać, że folia nieznacznie zmienia odbiór kolorów i ciężej się na niej dokonuje własnoręcznych notatek i zapisów.

 • Proszę uprzejmie o podanie:

  • jeśli publikacja ma 1 skrzydełko - jego szerokości,
  • jeśli publikacja ma 2 skrzydełka - sumarycznej szerokości obu skrzydełek.

  Szerokość skrzydełek prosimy podać w milimetrach.

 • Proszę o decyzję, czy Państwa materiały szkoleniowe mają zaczynać się lub kończyć niezadrukowaną folią. Folia, którą wykorzystujemy przy produkcji i druku materiałów szkoleniowych ma 150 mikronów.

 • Proszę o decyzję, czy Państwa materiały szkoleniowe mają kończyć się niezadrukowanym kartonem. Karton, który wykorzystujemy przy produkcji i druku materiałów szkoleniowych jest kartonem jednostronnie powlekanym o gramaturze 250 g.

 • Proszę określić w jakim nakładzie mamy zrealizować Państwa zlecenie na druk materiałów szkoleniowych.

 • Proszę określić ilość stron (bez okładki) ilość stron Państwa materiałów szkoleniowych.

 • W przypadku wybrania opcji "Druk mieszany" dla stron środkowych proszę określić ile stron w materiale ma zostać zadrukowanych w kolorze.

  Opcja jest nieaktywna dla materiałów drukowanych w całości w kolorze (4+4) lub w czerni (1+1).

 • Proszę podać numery stron kolorowych lub zakres ich występowania.

  Strony kolorowe można wprowadzić w formie, np.:
  1;2;3;88
  1-2;8;9-12

 • Opis.

  Brakuje interesujących parametrów?

  Zamów indywidualną wycenę

  Dzięki metodzie cyfrowej druk materiałów szkoleniowych, konferencyjnych i instrukcji obsługi może odbywać się już od 1 szt. Oznacza to, że mogą Państwa w każdej chwili, bez problemu, wykonać dodruk oraz zlecać druk materiałów szkoleniowych zgodnie z zapotrzebowaniem - bez konieczności gromadzenia zapasów.

  Opróc realizacji zamówień na druk materiałów szkoleniowych możemy wykonać dla Państwa ich dystrybucję. Wysyłkę możemy wykonać w paczkach za pośrednictwem firmy kurierskiej lub na palecie.

  Umożliwiamy Państwu również odbiór osobisty na terenie Warszawy. Niezwykle wygodny dojazd o każdej porze i odbiór osobisty dla dzielnic Warszawy: Wawer, Wesoła, Praga Południe, Praga Północ i Rembertów oraz dla miast: Józefów, Otwock i Sulejówek.

  Dla stałych klientów oferujemy druk materiałów szkoleniowych z odroczonym terminem płatności.

  Druk materiałów szkoleniowych w JKB Print - zapraszamy!

  Drukowanie instrukcji obsługi

  Producenci są zobowiązani do dołączania do sprzedawanego sprzętu całej jego dokumentacji, włącznie z instrukcją obsługi. Co więcej, zgodnie z literą prawa, producent musi zapewnić konsumentowi dostęp do polskiej wersji językowej instrukcji lub przedstawić ją w sposób powszechnie rozumiany w formie graficznej.

   

  Estetyka wykonania

  O czytelności dokumentacji decyduje jakość jej wydruku, dlatego zadanie to najlepiej powierzyć profesjonalnej drukarni. Staranne wykonanie instrukcji obsługi, przy użyciu dobrej jakości sprzętu i materiałów, jest wyrazem solidności producenta i ukłonem w stronę klientów. Przyszli użytkownicy zakupionego towaru docenią jej czytelność i odporność na zniszczenia.

   

  Dlaczego instrukcja obsługi jest tak ważna?

  Przedsiębiorcy muszą zdawać sobie sprawę z konsekwencji wynikających z braku dołączonej dokumentacji do sprzedawanych towarów. Konsumenci mają prawo żądać polskiej wersji językowej instrukcji – jeśli producent tego nie zapewnia, musi liczyć się ze słusznymi reklamacjami, a nawet interwencją ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich.


  Logowanie