Nie masz konta? Zarejestruj się

 

druk katalogówZapraszamy do wykonania wyceny z wykorzystaniem arkusza poniżej!

Ceny w arkuszu są aktualne i mogą Państwa samodzielnie wycenić i zlecić druk.  Zamówienie możemy wysłać kurierem na dowolny adres w Polsce lub udostępnić do odbioru osobistego na terenie Warszawy.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem wyceny@jkbprint.pl

Zapraszamy do skorzystania z wyceny za pomocą poniższego kalkulatora!

Druk katalogów - wycena online

Środki:

Katalogi mogą być zadrukowane w kolorze drukowane w kolorze (CMYK, 4+4) lub mogą mieć środek zadrukowany w odcieniach szarości / druk czarno-biały (K, 1+1)

Proszę wybrać sposób oprawy.

Kilka przydatnych wskazówek:

  1. Różne sposoby oprawy mają własne wymagania dotyczące minimalnej i maksymalnej ilości stron w danym materiale.
  2. Oprawa spiralna umożliwia bezproblemowe "otwieranie" dostarczonych materiałów samodzielnie i ich ponowne "zamykanie". Należy jednak mieć na uwadze, że przy oprawie spiralnej środkowe składki są bardziej wysunięte od składek zewnętrznych ze względu na "okrągły" grzbiet.
  3. Oprawa klejona jest najbardziej popularną oprawą książkową oraz najbardziej trwałą z dostępnych.

W przypadku wątpliwości co do wyboru oprawy zapraszamy do kontaktu, a udzielimy bardziej szczegółowych objaśnień.

Proszę wybrać format netto (po obcięciu) gotowego katalogu.

Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowany Państwa materiał.

Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy.


Okładka:

Proszę określić, czy okładka ma być zadrukowana jednostronnie, czy obustronnie.

Proszę wybrać rodzaj i gramaturę papieru dla okładki.

Proszę wybrać, czy okładka ma zostać zabezpieczona i uszlachetniona folią.

Folia sprawia, że okładka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (zadrapania, zachlapania, itd.) oraz podkreśla charakter materiału poprzez jego zmatowienie lub wybłyszczenie.

Dodatkowe wykorzystanie foli satynowej (zwanej również folią velvet lub soft-touch) podnosi walory dotykowe okładki.

Należy jednak pamiętać, że folia nieznacznie zmienia odbiór kolorów.

Proszę uprzejmie o podanie:

  • jeśli publikacja ma 1 skrzydełko - jego szerokości,
  • jeśli publikacja ma 2 skrzydełka - sumarycznej szerokości obu skrzydełek.

Szerokość skrzydełek prosimy podać w milimetrach.

Proszę uprzejmie o podanie szerokości JEDNEGO skrzydełka.

Szerokość skrzydełka prosimy podać w milimetrach.


Proszę określić nakład katalogów do druku.

Proszę określić ilość stron (bez uwzględniania okładki) 1 egzemplarza katalogu do druku.

Brakuje interesujących parametrów?

Zamów wycenę indywidualną

Katalogi szyte - druk cyfrowy i offsetowy katalogów reklamowych w JKB Print

Szyty katalog reklamowy może być wykonany w oprawie zeszytowej z wykorzystaniem zszywek płaskich lub eurozszywek (zszywki z oczkami). Taki sposób łączenia zapewnia produktom wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, niski koszt produkcji oraz szybką realizację zlecenia. O poszczególnych parametrach katalogów szytych powinno decydować przeznaczenie materiałów.

katalogi szyte
Druk katalogów szytych
to nasza specjalność!
Przekonaj się!

W JKB Print realizujemy druk katalogów dostosowanych do Państwa potrzeb i oferty. Wykonujemy też katalogi klejone PUR oraz katalogi spiralowane.

Kiedy i dlaczego warto wybrać katalogi szyte?

Szyte katalogi reklamowe to produkty o dużej trwałości, idealne do prezentacji oferty. Warto się na nie zdecydować, jeśli zakładają Państwo, że produkt będzie intensywnie użytkowany. Katalogi tego typu sprawdzą się również np. podczas prezentacji oferty produktów luksusowych (biżuteria, samochody), odzieży, wyposażenia wnętrz itp.

Druk katalogów szytych - rodzaj papieru i gramatura

Wybór papieru do wydruku katalogów szytych zależy od wielu czynników: zawartości katalogu, jego przeznaczenia, ilości stron, oczekiwanego efektu wizualnego, odczucia przy kontakcie, budżetu zlecenia czy aspektów środowiskowych. Zasadniczo im większa gramatura papieru, tym lepsza trwałość i mniejsze ryzyko przebijania kolorów na drugą stronę.

Wyboru papieru i jego gramatury dokonuje się oddzielnie dla środka i okładki katalogu. Gramatura oprawy jest zwykle większa niż w przypadku środka. W JKB Print oferujemy Państwu kilka rodzajów papieru o różnych gramaturach.

Papier offsetowy (80-300 g) jest wariantem ekonomicznym, doskonałym do druku tekstów i grafik. Wykorzystuje się go często przy większych nakładach, do druku wewnętrznych stron katalogów, gdy zawartość graficzna nie jest intensywna oraz gdy np. przewidujemy możliwość pisania wewnątrz katalogu. Obok wariantu klasycznego oferujemy też papier offsetowy ekologiczny Nautillus Classic i Nautilus SuperWhite.

Kreda błysk (100-350 g) zapewnia głębię kolorów, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku okładek i materiałów z dużą ilością zdjęć czy kolorowych ilustracji. Kreda matowa (100-350 g) jest podobna do błyszczącej, jednak nadaje materiałom bardziej stonowany, profesjonalny wygląd. Ponadto, ponieważ nie odbija światła tak jak kreda błysk, nie utrudnia czytania w miejscach intensywnie oświetlonych.

Papier satynowy (90-350 g) ma gładką i nieco błyszczącą powierzchnię. Zapewnia wysoką jakość grafik, czytelność tekstu i eleganckie wykończenie. Bywa tzw. opcją pośrednią, wybieraną między kredą matową a kredą błyszczącą.

Papier Munken (90, 120, 300 g) sprawdza się w przypadku katalogów, które powinno charakteryzować naturalne wykończenie, papieru offsetowego premium. Dostępny jest w wariantach: Lynx (naturalna barwa papieru) i Polar (intensywna biel).

Katalogi szyte - format

Nasza drukarnia oferuje Państwu różne formaty katalogów szytych do wyboru: A4, A5, A6, B5, B6, DL i 2DL. Każdy dostępny jest w wersji pionowej, a wybrane formaty – także w orientacji poziomej.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest druk katalogów w formacie A4 (210 x 297 mm). Wybiera się go dla materiałów z dużą ilością tekstu i ze zdjęciami w wysokiej jakości. Format A5 da rozmiar dwukrotnie mniejszy, a wydruk w formacie A6 – czterokrotnie.

Formaty B5 i B6 odpowiadają kalendarzom w formie książek, terminarzom czy zeszytom. Katalogi drukowane w formatach DL i 2DL realizuje się głównie w celach marketingowych, np. jako kieszonkowe ulotki czy zaproszenia.

Katalogi szyte - nakład

Jeśli zależy Państwu na korzystnej cenie, to drukując katalogi szyte w wysokich nakładach, najlepiej wybierać papier offsetowy lub kredowy o niższych gramaturach i technologię druku offsetowego. W przypadku mniejszych nakładów i ukierunkowania na wysoką jakość produktu korzystniejszym wyborem może okazać się druk w technologii cyfrowej i na grubszym papierze. Okładkę katalogów szytych można dodatkowo wzmocnić foliowaniem.

Dostosowując parametry do nakładu zlecenia, najlepiej skonsultować się z naszymi doświadczonymi specjalistami.

Drukowanie katalogów szytych – foliowanie, złoty nadruk

Drukując katalogi w JKB Print można wzbogacić o złoty nadruk na okładce lub foliowanie (folia błyszcząca, matowa, satynowa Soft-Touch, lakier UV). Nada to materiałom niepowtarzalny wygląd, wzmacniając ich walory estetyczne i perswazyjne.

Wydruk katalogów szytych w JKB Print

Macie Państwo projekt katalogu, ale nie wiecie, gdzie go wydrukować? Interesuje Was wydruk katalogów szytych wysokiej jakości, dostosowany do potrzeb Waszych i Waszych Klientów? Służymy pomocą!

Zachęcamy do skorzystania z naszego intuicyjnego i przejrzystego kalkulatora wyceny zleceń. Aby poznać przewidywane koszty zlecenia oraz termin jego realizacji, wybierz parametry produktu (np. zadruk jednostronny lub wybiórczy zadruk dwustronny, ilość stron z okładką, oprawa, foliowanie okładki itp.), a potem kliknij przycisk Wyceń.

Zanim zdecydujecie się Państwo na złożenie zamówienia, zalecamy dokładne sprawdzanie plików wysyłanych do drukarni: Jak przygotować pliki do druku? Dodanie plików powinna poprzedzić weryfikacja ustawień spadów, marginesów czy zestawu kolorów (zapis w CMYK). Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych usług, np. druk czasopism, druk folderów, notesy spiralowane.

Wycena indywidualna dla:

KATALOGI

Prosimy o możliwie
wyczerpujące opisanie w polach po prawej Państwa wymagań dotyczących
druku katalogów.

KATALOGI

Prosimy o możliwie
wyczerpujące opisanie w polach po prawej Państwa wymagań dotyczących
druku katalogów.

Parametry wydruku

Proszę podać nakład katalogów do druku.

Proszę podać ilość stron (bez okładki) katalogu.

Proszę określić sposób oprawy katalogów.

Proszę określić w jaki sposób mają zostać zadrukowane środki katalogu.


Proszę określić format netto zamkniętego katalogu.

Proszę opisać na jakim papierze mają zostać wydrukowane środki katalogu.

Proszę określić, czy katalog ma mieć osobno zadrukowaną okładkę, jeśli tak proszę określić sposób jej zadruku.

Proszę opisać jaki papier ma zostać wykorzystany do zadruku okładki (jeśli zdecydowali się Państwo na okładkę).


Proszę określić, czy okładka lub środki katalogu mają zostać dodatkowo uszlachetnione (np. poprzez foliowanie).


Proszę określić, czy mają Państwo dodatkowe wytyczne.

Wybierz drogę otrzymania informacji zwrotnej: