Drukowanie katalogów reklamowych klejonych PUR, szytych i innych

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom dajemy Państwu możliwość druku katalogów metodą cyfrową już od 1 szt. Każdy katalog może mieć na okładce dane innego odbiorcy - zapraszamy do składania zamówień.

Drukowanie katalogów - koszty:

Druk katalogów mogą Państwo w sposób prosty i wygodny wycenić w formularzu na stronie. Jeżeli mają Państwo dodatkowe wymagania dotyczące druku katalogu zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny indywidualnej.

Wycena online

Środki

 1. Broszury są domyślnie drukowane w kolorze (4+4)

 2. Proszę wybrać sposób oprawy.

  Kilka przydatnych wskazówek:

  1. Różne sposoby oprawy mają własne wymagania dotyczące minimalnej i maksymalnej ilości stron w danym materiale.
  2. Oprawa spiralna umożliwia bezproblemowe "otwieranie" dostarczonych materiałów samodzielnie i ich ponowne "zamykanie". Należy jednak mieć na uwadze, że przy oprawie spiralnej środkowe składki są bardziej wysunięte od składek zewnętrznych ze względu na "okrągły" grzbiet.
  3. Oprawa klejona jest najbardziej popularną oprawą książkową oraz najbardziej trwałą z dostępnych.

  W przypadku wątpliwości co do wyboru oprawy zapraszamy do kontaktu, a udzielimy bardziej szczegółowych objaśnień.

 3. Proszę wybrać format netto (po obcięciu) gotowego katalogu.

 4. Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowany Państwa materiał.

  Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy.

Okładka

 1. Proszę określić, czy okładka ma być zadrukowana jednostronnie, czy obustronnie.

 2. Proszę wybrać rodzaj i gramaturę papieru dla okładki.

 3. Proszę wybrać, czy okładka ma zostać zabezpieczona i uszlachetniona folią.

  Folia sprawia, że okładka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (zadrapania, zachlapania, itd.) oraz podkreśla charakter materiału poprzez jego zmatowienie lub wybłyszczenie.

  Dodatkowe wykorzystanie foli satynowej (zwanej również folią velvet lub soft-touch) podnosi walory dotykowe okładki.

  Należy jednak pamiętać, że folia nieznacznie zmienia odbiór kolorów.

 4. Proszę uprzejmie o podanie:

  • jeśli publikacja ma 1 skrzydełko - jego szerokości,
  • jeśli publikacja ma 2 skrzydełka - sumarycznej szerokości obu skrzydełek.

  Szerokość skrzydełek prosimy podać w milimetrach.

 1. Proszę określić nakład katalogów do druku.

 2. Proszę określić ilość stron (bez uwzględniania okładki) 1 egzemplarza katalogu do druku.

Brakuje interesujących parametrów?

Zamów indywidualną wycenę

Druk cyfrowy umożliwia Państwu druk katalogów już od 1 szt. Jest to idealne rozwiązanie jeśli często zmieniamy asortyment lub zależy nam na próbnym katalogu przed zrealizowanie zlecenia na druk katalogów w większym nakładzie.

Oprócz samej realizacji Państwa zleceń na drukowanie katologów - możemy dostarczyć je również we wskazane przez Państwa miejsce. Zależnie od nakładu (w tym wagi) możemy broszury wysłać do Państwa firmą kurierską w paczkach lub na palecie.

Zapraszamy również do odbioru osobistego katalogów - szczególnie wygodny dojazd dla dzielnic Wawer, Wesoła, Praga Południe i Rembertów.

Gdy Państwa zlecenie na druk katalogów zostanie zrealizowane - niezwłocznie otrzymają Państwo z systemu powiadomienie o ich wysłaniu lub możliwości odbioru osobistego.

WYBÓR PAPIERU DO DRUKU KATALOGÓW KLEJONYCH PUR

Aby dobrać odpowiedni papier do druku katalogów powinni Państwo odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie na czym szczególnie zależy Państwu w katalogu.

Kwestia ceny:
Jeśli zależy Państwu na tym, aby drukowanie katalogów odbyło się możliwie najniższym kosztem warto zdecydować się na papiery o niższej gramaturze - kredę błyszczącą lub matową 100 g., papier satynowy 90 g. lub najtańszy papier offsetowy 90 g.

 

Przeźroczystość, przebijanie kolorów:
Każdy papier posiada inne właściwości przepuszczania światła i przebijalności. Druk katalogów o dużych kryciach i intensywnych kolorach na papierach o niskich gramaturach może skutkować przebijaniem wydruków na drugą stronę.

Jeśli zależy nam na tym, żeby przy drukowaniu katalogów maksymalnie ograniczyć przebijanie wydruku należy zdecydować się na papiery o wyższej gramaturze (w tym nieprzepuszczalności) takich jak kreda błyszcząca lub matowa 130 g. lub wyższa.

Np. nieprzepuszczalność kredy matowej 150 g. wynosi ok. 97%.

 

Intensywność kolorów
Największą intensywność kolorów uzyskają Pańśtwo zlecając druk katalogów na kredach błyszczących. Jednak kredy błyszczące posiadają wysoki połysk, który może utrudnić czytanie katalogu w mocnym świetle.

Na papierze offsetowym, szczególnie przy druku offsetowym, kolory są najmniej intensywne. Wynika to z tego, że papier ten ma najmniejszy połysk, a w przypadku druku katalogów metodą offsetową farba wsiąka w papier co powoduje wyraźne zmatowienie wydruków.

W drukowaniu katalogów, pomiędzy silnym zmatowieniem na papierach offsetowych, a dużą intensywnością na kredach błyszczących - kompromis stanowi druk katalogów na kredach matowych oraz papierze satynowym.
 

Możliwość pisania po katalogu, przybijania pieczątek
Jeśli planują Państwo wewnątrz katalogu dokonywać własnoręcznych zapisów lub przybijać pieczątki najlepszy będzie druk katalogów na papierach offsetowych. W przypadku druku katalogów na innych papierach pieczątki i tusz mogą się rozmazywać - szczególnie przy kredzie błyszczącej.
 

Sczegółowe parametry papierów dostępne są dla Państwa pod adresem:
https://www.jkbprint.pl/przygotowanie-plikow-do-druku/rodzaje-papierow

 

DRUK KATALOGU Z OKŁADKĄ/BEZ OKŁADKI

Drukowanie katalogu z okładką zwiększa jego trwałość. Okładka wydrukowana na grubszym papierze niż środek zmniejsza podatność zewnętrznych stron na zagięcia i zagniecenia. Dodatkowo drukowanie katalogów z okładką umożliwia pogodzenie wad i zalet poszczególnych papierów - np. poprzez zastosowanie "rzucającej się w oczy" okładki z kredy błyszczącej z łątwiejszą w odbiorze kredą matową w środku.

Należy jednak liczyć się z tym, że druk katalogu z okładką będzie zawsze droższy od katalogu bez okładki. Okładka w druku katalogów jest zawsze konieczna dla opraw klejonych i szyto-klejonych.

 

FOLIOWANIE OKŁADKI

Foliowanie okładki nie jest obowiązkowe, jednak gorąco zalecane. Folia na zewnętrznej stronie okładki zabezpiecza okładkę przed zachlapaniami i zmniejsza jej podatność na zarysowania. Dodatkowo folia minimalizuje odpryski farby, które mogą występować przy dużej intensywności kolorów na zgięciach.

W druku katalogów mogą Państwa zastosować 3 rodzaje folii - należy jednak mieć na uwadze, że każda z folii nieznacznie zmienia odbiór kolorów, gdyż zmienia sposób odbicia światła od powierzchni papieru.

 

SPOSOBY DOSTAWY:

Państwa banery możemy wysłać kurierem w dowolne miejsce na terenie Polski. Koszt dostawy uzależniony jest od całkowitej wagi przesyłki i widoczny jest w dalszych krokach koszyka podczas składania zlecenia.

Możliwy jest również odbiór osobisty. Mieścimy się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Nasza lokalizacja gwarantuje wygodny dojazd w szczególności dla mieszkańców dzielnic Warszawy: Wawer, Praga Południe, Praga Północ, Wesoła i Rembertów oraz dla pobliskich miast - Józefów i Sulejówek. Zapraszamy.


Formaty katalogów dostępne w drukarni JKB Print

Nasza drukarnia oferuje Państwu różne formaty katalogów do wyboru. W zależności od potrzeb można zdecydować się na druk katalogów w formacie A4, A5, A6, B5, B6, DL i 2DL.  Każdy z nich dostępny jest w wersji pionowej, jak i wybrane formaty dostępne są w wersji poziomej. Druk katalogów A4 to format najbardziej popularny. Przyda się do katalogów mających zawierać dużo tekstu lub wysokiej jakości zdjęcia. Rozmiar dwukrotnie mniejszy da nam druk katalogów A5, a czterokrotnie – A6. Foldery drukowane w formatach B5 i B6 znajdą szerokie zastosowanie, dzięki temu, że odpowiadają książkowym kalendarzom, terminarzem czy zeszytom. Druk katalogów DL i 2DL – formatów szczególnych – przeznaczony jest między innymi do celów marketingowych. W tych rozmiarach drukowane są nie tylko ulotki, ale i eleganckie zaproszenia. Dobrze będą się w nich prezentowały również skromne, kieszonkowe katalogi.

 

Drukowanie katalogów reklamowych klejonych PUR

Katalogi reklamowe PUR to nic innego jak większej objętości drukowane publikacje, do których przygotowania wykorzystano klej PUR. Klej ten sprawia, że katalog jest niezwykle wytrzymały i odporny na zniszczenia, a kartki są ze sobą połączone z dbałością o estetykę.

 

Zalety wykorzystania technologii PUR

Drukowane publikacje, dzięki zastosowaniu kleju PUR, zyskują na jakości i elastyczności. Katalog jest bardziej odporny na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Dodatkową zaletą jest zminimalizowania ryzyka wypadania kartek z przygotowanej w ten sposób publikacji.

 

Dlaczego warto?

Przedsiębiorcy wykorzystują drukowane katalogi podczas różnego rodzaju spotkań i eventów branżowych. Dzieje się tak dlatego, że na ulotkach czy plakatach nie sposób jest zmieścić wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do reklamy firmy i jej usług. Drukowane publikacje wychodzą temu naprzeciw, a przedsiębiorcy tym samym prezentują swoją firmę w sposób profesjonalny przed kontrahentami i potencjalnymi klientami.


Logowanie