Druk książek, czasopism i publikacji

Witamy serdecznie w dziale strony poświęconemu usłudze druku książek, czasopism oraz publikacji!

Mogą Państwo w sposób łatwy i prosty wycenić koszt druku książki, czasopisma lub publikacji w naszej drukarni.

Najeżdżając kursorem na pola "i" uzyskają Państwo dodatkowe wskazówki.

Państwa zamówienie możemy wysłać kurierem na dowolny adres w Polsce lub udostępnić do odbioru osobistego na terenie Warszawy.

Zapraszamy do skorzystania z wyceny za pomocą poniższego kalkulatora!

Wycena online

Środki

 1. Pole dotyczy tylko stron środkowych.

  Proszę o decyzję, czy druk czasopism, druk książek lub druk publikacji ma odbyć się w pełnym kolorze CMYK, czy w czerni i bieli.

  Możliwy jest również wydruk mieszany, wtedy wydruk książki będzie odbywał się dla części stron w kolorze, a części w czerni i bieli.

  Wybór w tym polu determinuje dostępne papiery do druku oraz sposoby oprawy.

 2.  

  Proszę wybrać sposób oprawy.

  Kilka przydatnych wskazówek:

  1. Różne sposoby oprawy mają własne wymagania dotyczące minimalnej i maksymalnej ilości stron.
  2. Oprawa spiralna umożliwia bezproblemowe "otwieranie" dostarczonych materiałów samodzielnie i ich ponowne "zamykanie". Należy jednak mieć na uwadze, że przy oprawie spiralnej środkowe składki są bardziej wysunięte od składek zewnętrznych ze względu na "okrągły" grzbiet.
  3. Oprawa klejona jest najbardziej popularną oprawą książkową oraz najbardziej trwałą z dostępnych.

  W przypadku wątpliwości co do wyboru oprawy zapraszamy do kontaktu, a udzielimy bardziej szczegółowych objaśnień.

 3. Proszę wybrać format netto (po obcięciu) gotowej publikacji.

 4.  

  Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowany Państwa materiał.

  Papier offsetowy jest najbardziej popularnym papierem do druku i posiada podobne właściwości do papieru wykorzystywanego w drukarkach biurowych i domowych. Wydruk książki na tym papierze jest najbardziej korzystny cenowo, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

  Papier satynowy charakteryzuje się większą białością oraz gładkością w dotyku. Druk książki z wykorzystaniem tego papieru podnosi jej prestiż. Kolory są żywsze, szczególnie dobrze widoczne jest to w przypadku zdjęć.

  Papier kredowy, jest to papier powlekany. Drukowanie książek na papierze powlekanym szczególnie zalecane jest, kiedy interesuje Państwa druk książek w kolorze. Na papierach powlekanych kolory wyglądają najlepiej. Jednak papier kredowy jest bardziej wiotki i cieńszy od papierów niepowlekanych o tej samej lub zbliżonej gramaturze.

  Papiery z serii Munken to papiery niepowlekane o specyficznych odcieniach oraz lepszych właściwościach od standardowego papieru offsetowego (np. nieprzezroczystość, gładkość, itd.). Wydruk książki na papierach z serii Munken podniesie z pewnością jej prestiż. Papier jest również popularny przy druku czarno-białym.

  Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy. Jednak porównywać gramatury należy w tych samych grupach papieru - na przykład papier offsetowy 80 g. jest grubszy od papieru kredowego 115 g.

  Po więcej informacji zapraszamy na dział strony "Jak przygotować pliki" w górnym menu.

Okładka

 • Proszę określić, czy okładka ma być zadrukowana jednostronnie, czy obustronnie oraz czy ma być zadrukowana w kolorze, czy w czerni i w odcieniach szarości.

  Zadruk jednostronny publikacji oznacza, że zadrukowane będą tylko strony zewnętrzne. Natomiast zadruk dwustronny oznacza, że zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz okładka będzie zadrukowana.

 • Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowana okładka Państwa publikacji.

  Papier kredowy jest powlekany obustronnie oraz jest stosowany jako okładka najczęściej z książkami i publikacjami wydrukowanymi w kolorze.

  Kartony są jednostronnie powlekane (na stronie zewnętrznej). Występują najczęściej w połączeniu ze środkami wydrukowanymi w czerni i w odcieniach szarości oraz w druku mieszanym z niewielką ilością stron w kolorze.

  Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy. Jednak porównywać gramatury należy w tych samych grupach papieru - na przykład karton 250 g. jest sztywniejszy od papieru kredowego 300 g.

  Jeśli interesuje Państwa druk książek zalecamy wybrać papier o gramaturze minimum. 200 g. Natomiast druk czasopism, szczególnie w oprawie zeszytowej, można z powodzeniem wykonywać na papierach cieńszych dla obniżenia kosztów.

 • Proszę wybrać, czy okładka ma zostać zabezpieczona i uszlachetniona folią.

  Folia sprawia, że okładka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (zadrapania, zachlapania, itd.) oraz podkreśla charakter materiału poprzez jego zmatowienie lub wybłyszczenie.

  Dodatkowe wykorzystanie foli satynowej (zwanej również folią velvet lub soft-touch) podnosi walory dotykowe okładki.

  Należy jednak pamiętać, że folia nieznacznie zmienia odbiór kolorów.

  Szczególnie zalecamy pokrycie okładki folią, gdy okładka dla druku czasopism i druku publikacji pokryta jest ciemnym lub mocno nasyconym kolorem w miejscu bigu lub złamania.

  1. Proszę o wybór stawki podatku VAT dla publikacji. Standardowo, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, stawka za wykonanie usługi druku wynosi 23%.

   Wybór pomniejszonej stawki VAT możliwy jest w przypadku, gdy publikacja ma nadany indywidualny numer ISBN lub ISSN. Wtedy świadczymy na rzecz Państwa usługę dostawy zgodnie z ustawą o Podatku od Towarów i Usług. Wraz z dostawą publikacji zwracamy wszelkie materiały przekazane do realizacji.

   W przypadku wątpliwości dotyczących zgodności przydzielenia za usługę dostawy pomniejszonej stawki podatku VAT zastrzegamy sobie prawo do wysłania zapytania do właściwego dla JKB Print urzędu skarbowego o interpretację prawną.

  1. Proszę określić nakład materiału do druku.

  2. Proszę określić ilość stron (bez uwzględniania okładki) 1 egzemplarza materiału do druku.

  3. W przypadku wybrania opcji "Druk mieszany" dla stron środkowych proszę określić ile stron w materiale ma zostać zadrukowanych w kolorze.

   Opcja jest nieaktywna dla materiałów drukowanych w całości w kolorze (4+4) lub w czerni (1+1).

  Brakuje interesujących parametrów?

  Zamów indywidualną wycenę

   

  Dzięki drukowaniu książek metodą cyfrową mają Państwo możliwość wykonać wydruk książki już od 1 szt. Idealne rozwiązanie jeśli drukujemy książkę na prezent lub chcemy zobaczyć gotową książkę nim zlecimy jej druk w większym nakładzie.

  Prócz drukowania książek oraz innych materiałów zapewniamy dostarczenie ich na miejsce wskazane przez Państwa usługą kurierską.

  Zapraszamy również do odbioru osobistego - niezwykle wygodny dojazd o każdej porze i odbiór osobisty dla dzielnic Warszawy: Wawer, Wesoła, Praga Południe, Praga Północ i Rembertów oraz dla miast: Józefów, Otwock i Sulejówek.

  Wydruk książki oraz innego rodzaju materiałów wykonany jest z najwyższą starannością. Korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego oraz wysokiej jakości materiałów, w tym papierów.

  Gdy Państwa zlecenie na druk książki zostanie zrealizowana zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani o możliwości jego odbioru lub o jego wysłaniu kurierem.

  Logowanie