Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

druk książekZapraszamy do wykonania wyceny z wykorzystaniem arkusza poniżej!

Ceny w arkuszu są aktualne i mogą Państwa samodzielnie wycenić i zlecić druk.  Zamówienie możemy wysłać kurierem na dowolny adres w Polsce lub udostępnić do odbioru osobistego na terenie Warszawy.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem wyceny@jkbprint.pl

Zapraszamy do skorzystania z wyceny za pomocą poniższego kalkulatora!

Wycena druku książek online

Środki:

Pole dotyczy tylko stron środkowych.

Proszę o decyzję, czy druk czasopism, druk książek lub druk publikacji ma odbyć się w pełnym kolorze CMYK, czy w czerni i bieli.

Możliwy jest również wydruk mieszany, wtedy wydruk książki będzie odbywał się dla części stron w kolorze, a części w czerni i bieli.

Wybór w tym polu determinuje dostępne papiery do druku oraz sposoby oprawy.

 

Proszę wybrać sposób oprawy.

Kilka przydatnych wskazówek:

 1. Różne sposoby oprawy mają własne wymagania dotyczące minimalnej i maksymalnej ilości stron.
 2. Oprawa spiralna umożliwia bezproblemowe "otwieranie" dostarczonych materiałów samodzielnie i ich ponowne "zamykanie". Należy jednak mieć na uwadze, że przy oprawie spiralnej środkowe składki są bardziej wysunięte od składek zewnętrznych ze względu na "okrągły" grzbiet.
 3. Oprawa klejona jest najbardziej popularną oprawą książkową oraz najbardziej trwałą z dostępnych.

W przypadku wątpliwości co do wyboru oprawy zapraszamy do kontaktu, a udzielimy bardziej szczegółowych objaśnień.

Proszę wybrać format netto (po obcięciu) gotowej publikacji.

 

Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowany Państwa materiał.

Papier offsetowy jest najbardziej popularnym papierem do druku i posiada podobne właściwości do papieru wykorzystywanego w drukarkach biurowych i domowych. Wydruk książki na tym papierze jest najbardziej korzystny cenowo, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Papier satynowy charakteryzuje się większą białością oraz gładkością w dotyku. Druk książki z wykorzystaniem tego papieru podnosi jej prestiż. Kolory są żywsze, szczególnie dobrze widoczne jest to w przypadku zdjęć.

Papier kredowy, jest to papier powlekany. Drukowanie książek na papierze powlekanym szczególnie zalecane jest, kiedy interesuje Państwa druk książek w kolorze. Na papierach powlekanych kolory wyglądają najlepiej. Jednak papier kredowy jest bardziej wiotki i cieńszy od papierów niepowlekanych o tej samej lub zbliżonej gramaturze.

Papiery z serii Munken to papiery niepowlekane o specyficznych odcieniach oraz lepszych właściwościach od standardowego papieru offsetowego (np. nieprzezroczystość, gładkość, itd.). Wydruk książki na papierach z serii Munken podniesie z pewnością jej prestiż. Papier jest również popularny przy druku czarno-białym.

Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy. Jednak porównywać gramatury należy w tych samych grupach papieru - na przykład papier offsetowy 80 g. jest grubszy od papieru kredowego 115 g.

Po więcej informacji zapraszamy na dział strony "Jak przygotować pliki" w górnym menu.


Okładka:

Proszę określić, czy okładka ma być zadrukowana jednostronnie, czy obustronnie oraz czy ma być zadrukowana w kolorze, czy w czerni i w odcieniach szarości.

Zadruk jednostronny publikacji oznacza, że zadrukowane będą tylko strony zewnętrzne. Natomiast zadruk dwustronny oznacza, że zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz okładka będzie zadrukowana.

Proszę wybrać papier, na którym zostanie wydrukowana okładka Państwa publikacji.

Papier kredowy jest powlekany obustronnie oraz jest stosowany jako okładka najczęściej z książkami i publikacjami wydrukowanymi w kolorze.

Kartony są jednostronnie powlekane (na stronie zewnętrznej). Występują najczęściej w połączeniu ze środkami wydrukowanymi w czerni i w odcieniach szarości oraz w druku mieszanym z niewielką ilością stron w kolorze.

Im większa gramatura papieru tym papier jest cięższy, grubszy i sztywniejszy. Jednak porównywać gramatury należy w tych samych grupach papieru - na przykład karton 250 g. jest sztywniejszy od papieru kredowego 300 g.

Jeśli interesuje Państwa druk książek zalecamy wybrać papier o gramaturze minimum. 200 g. Natomiast druk czasopism, szczególnie w oprawie zeszytowej, można z powodzeniem wykonywać na papierach cieńszych dla obniżenia kosztów.

Proszę wybrać, czy okładka ma zostać zabezpieczona i uszlachetniona folią.

Folia sprawia, że okładka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (zadrapania, zachlapania, itd.) oraz podkreśla charakter materiału poprzez jego zmatowienie lub wybłyszczenie.

Dodatkowe wykorzystanie foli satynowej (zwanej również folią velvet lub soft-touch) podnosi walory dotykowe okładki.

Należy jednak pamiętać, że folia nieznacznie zmienia odbiór kolorów.

Szczególnie zalecamy pokrycie okładki folią, gdy okładka dla druku czasopism i druku publikacji pokryta jest ciemnym lub mocno nasyconym kolorem w miejscu bigu lub złamania.

Proszę uprzejmie o podanie ŁĄCZNEJ szerokości skrzydełek.

Szerokość skrzydełek prosimy podać w milimetrach.


Proszę określić nakład materiału do druku.

Proszę określić ilość stron (bez uwzględniania okładki) 1 egzemplarza materiału do druku.

W przypadku wybrania opcji "Druk mieszany" dla stron środkowych proszę określić ile stron w materiale ma zostać zadrukowanych w kolorze.

Opcja jest nieaktywna dla materiałów drukowanych w całości w kolorze (4+4) lub w czerni (1+1).

Proszę podać numery stron kolorowych lub zakres ich występowania.

Strony kolorowe można wprowadzić w formie, np.:
1;2;3;88
1-2;8;9-12

Brakuje interesujących parametrów?

Zamów wycenę indywidualną

 

Dzięki drukowaniu książek metodą cyfrową mają Państwo możliwość wykonać wydruk książki już od 1 szt. Idealne rozwiązanie jeśli drukujemy książkę na prezent lub chcemy zobaczyć gotową książkę nim zlecimy jej druk w większym nakładzie.

Prócz drukowania książek oraz innych materiałów zapewniamy dostarczenie ich na miejsce wskazane przez Państwa usługą kurierską.

Zapraszamy również do odbioru osobistego - niezwykle wygodny dojazd o każdej porze i odbiór osobisty dla dzielnic Warszawy: Wawer, Wesoła, Praga Południe, Praga Północ i Rembertów oraz dla miast: Józefów, Otwock i Sulejówek.

Wydruk książki oraz innego rodzaju materiałów wykonany jest z najwyższą starannością. Korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego oraz wysokiej jakości materiałów, w tym papierów.

Gdy Państwa zlecenie na druk książki zostanie zrealizowana zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani o możliwości jego odbioru lub o jego wysłaniu kurierem.

 

INFORMACJE OGÓLNE O KSIĄŻKACH:

drukowanie książek
Druk książek to nasza specjalność!

Zapraszamy do składania zleceń na druk książek w naszej drukarni.

Specjalizujemy się w druku cyfrowym i offsetowym książek zadrukowanych w kolorze CMYK i książek czarno-białych. Na Państwa życzenie możemy również przygotować wycenę druku książek z wykorzystaniem kolorów z palety Pantone.
Posiadamy dedykowany do książek i nowoczesny park maszynowy, który umożliwia nam zaproponowanie wysokiej jakości wydruku przy konkurencyjnych cenach.

Wychodząć naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy niezwykle szerokie możliwości konfiguracji Państwa książek poprzez dowolność w mieszaniu ze sobą kolorów zadruku, formatów, sposobów oprawy, wybranych papierów oraz uszlachetnień okładki.

 

WYBÓR PAPIERU DO DRUKU ŚRODKÓW:

Poniżej prezentujemy dla Państwa krótką pigułkę informacyjną na temat papierów oferowanych w druku książek i publikacji:

1. Kreda matowa / kreda błyszcząca:

Papier kredowy jest najpopularniejszym papierem wykorzystywanym w druku książek kolorowych.
Na papierach kredowych kolory są intensywne, a ilustracje i zdjęcia prezentują się najbardziej okazale.

Kreda błyszcząca, jak sama nazwa wskazuje, mocniej odbija światło od kredy matowej. Przez to zdjęcia, ilustracje i grafiki wydają się być intensywniejsze niż na kredzie matowej - jednak mocniejsze odbijanie światłą i refleksy mogą utrudniać czytanie przy mocnym świetle.

Papiery kredowe są stosunkowo rzadko używane w druku czarno-białym.

Książki drukujemy na papierach kredowych w gramaturach od 100 do 170 g. Im wyższa gramatura papieru kredowego tym większa grubość i nieprzeźroczystość papieru.
Jednak, wraz ze wzrostem gramatury, zwięskza się waga publikacji co może mieć kluczowe znaczenie w dalszej jej dystrybucji i wygody użytkowania przez czytelnika.

Ze względu na obustronne powleczenie papiery kredowe nie są zalecane do druku książek, na których mają być dokonywane własnoręczne zapiski.

 

2. Papier offsetowy

Papier offsetowy jest papierem niepowlekanym. Ten o gramaturze 80 g. jest odpowiednikiem najpopularniejszego papieru wykorzystywanego w drukarkach biurowych i domowych.
Jest to najpopularniejszy papier wykorzystywany w druku książek czarno-białych i mieszanych (książek czarno-białych z wybranymi stronami kolorowymi).

Druk na papierze offsetowym jest opłacalny ekonomicznie. Dodatkowo, papier nadaje się do dokonywania na nim własnoręcznych zapisków i notatek.

Papier offsetowy, ze względu na swoje właściwości, jest zawsze grubszy od papieru kredowego o tej samej gramaturze. Może to oznaczać wymierne oszczędności przy zachowaniu podobnej grubości i nieprzeźroczystości papieru do druku.

 

3. Papier satynowy

Papier satynowy jest papierem o satynowym wykończeniu, niepowlekanym. Papier ten posiada najwyższy współczynnik bieli z papierów oferowanych przez nas w druku książek.
Papier ten jest gładki w dotyku, a kolory są na nim bardzo intensywne. W warunkach mocnego oświetlenia, w porównaniu do papierów kredowych, występuje na nim znacznie mniej odbić światła co ułatwia czytanie książki.

Ze względów technologicznych druk na papierze satynowym wykonujemy tylko w technologii druku cyfrowego, stąd jest on dedykowany dla niższych nakładów.

Ze względu na satynowe wykończenie, w przypadku niektórych długopisów, wykonywanie na nim zapisów odręcznych może być problematyczne.

Papier satynowy dostępny jest w naszej ofercie również w barwie kości słoniowej (IVORY).

 

4. Woodstock Betulla

Papier Woodstock Betulla jest ekologicznym papierem niepowlekanym. Posiada nieco szarawy odcień oraz widoczne włókna, będące następstwem ponownego przetworzenia tego papieru.

Papier ten jest papierem dodatkowo gładzonym o bardzo dobrych właściwościach. Jest szczególnie polecany, jeśli zależy Państwu na podkreśleniu ekskluzywnego i ekologicznego charakteru Państwa publikacji.

 

5. Stella Press 65 g. vol. 1.15

Jest to niskogramaturowy papier LWC o lekkim spulchnieniu i lekkim powleczeniu.

Jest on szczególnie popularny w czarno-białym druku publikacji o dużej ilości stron.
Ze względu na niską gramaturę obniża znacząco wagę wielostronicowej publikacji.

Dzięki dodatkowego spulchnieniu posiada on wyższą nieprzeźroczystość niż standardowy papier o tak niskiej gramaturze.
Brak wybielania papieru sprawia, że jego barwa nawiązuje delikatnie do barwy gazetowej co sprawia, że czytanie książek wydrukowanych na tym papierze mniej męczy oczy.

 

6. Creamy vol. 2.0 70 g.

Papier Creamy jest niezwykle popularnym papierem wykorzystywanym w druku czarno-białym.

Papier ten posiada dwie, niezwykle istotne, cechy.
Po pierwsze, posiada delikatny kremowy odcień. Dzięki temu publikację łatwiej się czyta i czytanie mniej męczy oczy.
Po drugie, dzięki dwukrotnemu spulchnieniu, pozwala istotnie zmniejszyć wagę książki przy zachowaniu wysokiej nieprzeźroczystości i zachowaniu oczekiwanej grubości grzbietu.

Ze względów technologicznych druk na papierze Creamy możliwy jest tylko w druku czarno-białym.

 

6. Munken Print White i Munken Print Cream vol. 1.5

Papiery z serii Munken Print są papierami offsetowymi produkowanymi z myślą o druku książek.

Są to papiery niepowlekane, offsetowe. które posiadają lepsze właściwości od standardowego papier offsetowego. Odwzorowanie na nich kolorów jest wierniejsze, powierzchnia papieru jest gładsza i bardziej jednolita (przez co wyglądają lepiej m.in. duże krycia), a dodatkowe spulchnienie zwiększa nieprzeźroczystość tego papieru i pozwala otrzymać szerszy grzbiet publikacji przy zachowaniu niższej wagi.

Papier Munken Print występują w dwóch odcieniach. Mogą Państwo zdecydować się kolor biały i kremowy.
Munken Print White (biały) jest częściej wykorzystywany w druku kolorowym, natomiast Munken Print Cream (kremowy) jest częściej wykorzystywany w druku czarno-białym.

 

7. Munken Lynx/Polar/Pure

Papiery Munken Lynx/Polar/Pure są ekskluzywnymi papierami offsetowymi.
Wykonane są z najwyższej jakości celulozy, są dodatkowo wygładzone oraz charakteryzują się oryginalną barwą.

Ze względu na swoje właściwości i ekskluzywny charakter są wykorzystywane najczęściej w krótkich seriach oraz w publikacjach o charakterze artystycznym.

Papiery z serii Munken występuję w trzech odcieniach:

 • Munken Lynx (barwa naturalna),
 • Munken Polar (barwa biała, bielszy od Munken Lynx),
 • Munken Pure (barwa kremowa).

 

Szczegółowe informacje dotyczące papierów oferowanych w druku książek i publikacji znajdą Państwo klikając tutaj.
Mogą Pańśtwo również nabyć wzornik papierów, który pomoże Państwu dokonać wyboru właściwego papieru, zgodnego z Państwa potrzebami i oczekiwaniami. Wzornik mogą Państwo nabyć klikając tutaj.

 

NAJCZĘŚĆIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W PRZYGOTOWANIU PLIKÓW:

Najczęściej popełniane błędy w przygotowywaniu plików do druku książek to:

W przypadku stron środkowowych książek:

 • niewłaściwe przygotowanie paginacji - umieszczenie jej zbyt blisko krawędzi lub/i umieszczenie jej na każdej stronie z prawej lub lewej strony,
 • brak osadzania czcionek nietypowych,
 • brak zachowania odpowiedniej odległości od wewnętrznej krawędzi dla opraw klejonych (min. 10 mm) i opraw spiralnych (min. 15 mm),
 • umieszczanie cienkich linii i tekstów składających się z więcej niż jednej składowej CMYK.

W przypadku druku okładek:

 • brak przygotowania odpowiedniego, min. 3 mm, spadu z każdej ze stron,
 • przygotowywanie grafiki w przestrzeni barw RGB, zamiast CMYK,
 • niewypośrodkowany grzbiet dla opraw klejonych,
 • umieszczanie istotnych treści w miejscu bigowania dla opraw klejonych oraz w miejscu umieszczenia spirali dla opraw spiralnych,
 • przygotowywanie czarnych tekstów ze wszystkich kolorów CMYK.

Pełne informacje dotyczące przygotowania plików do druku (nie tylko dotyczących książek i publikacji) znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce PRZYGOTOWANIE PLIKÓW DO DRUKU.

 

SPOSOBY DOSTAWY I MOŻLIWOŚĆ ODBIORU OSOBISTEGO:

Państwa publikacji możemy wysłać kurierem w dowolne miejsce na terenie Polski za pomocą kuriera (dla mniejszych nakładów) jak i na palecie (w przypadku większych nakładów).
Możemy również wycenić dla Państwa indywidualnie przesyłkę kurierską poza granice Polski, do krajów Unii Europejskiej.

Dla Państwa wygody oferujemy również odbiór osobisty.
Mieścimy się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Nasza lokalizacja gwarantuje wygodny dojazd w szczególności dla mieszkańców dzielnic Warszawy: Wawer, Praga Południe, Praga Północ, Wesoła i Rembertów oraz dla pobliskich miast - Józefów i Sulejówek. Zapraszamy.

JKB Print - Państwa drukarnia książek!

 

Drukowanie książek w JKB Print – jaki format możesz wybrać?

Jeśli chcesz wydrukować książkę, ale nie wiesz w jakim formacie, zapoznaj się z ofertą drukarni JKB Print. Oferujemy wiele różnych opcji do wyboru:

 • Formaty standardowe, takie jak A4, A5, A6.
 • Odpowiednio pomniejszone, czyli B5 oraz B6.
 • W wersji pionowej, jak i poziomej – w zależności od indywidualnych potrzeb.
 • Formaty niestandardowe, czyli DL oraz 2DL – swoim wyglądem przypominają ulotki reklamowe.

We wszystkich opisanych wyżej formatach wydrukujesz również obszerne pozycje – nie tylko książki, ale także różnego rodzaju publikacje oraz komiksy i przewodniki.


Oprawy książek – poznaj wszystkie rodzaje i wybierz odpowiednią dla siebie

drukarnia książek
JKB Print - cyfrowa i offsetowa
drukarnia książek!

W naszej drukarni oferujemy również różne rodzaje opraw książek – w tym klejoną, szyto-klejoną, zeszytową oraz spiralną. Dwie pierwsze mogą być dodatkowo wzmocnione skrzydełkiem z jednej i obydwu stron. Ich maksymalna długość wynosi nawet 200 milimetrów dla wybranego rodzaju papieru oraz formatu.   


Wybierz okładkę swojej książki w drukarni JKB Print

Podczas zamawiania druku książki, możesz także wybrać jej okładkę. W naszej ofercie znajdziesz zarówno czarno-białe, jak i kolorowe oprawy. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, mogą być wypełnione jednostronnie oraz dwustronnie. Możliwe są również poniższe konfiguracje:

-Okładka czarno-biała, kolorowe wnętrze.

-Kolorowa oprawa, czarno-białe wnętrze okładki.


Rodzaj papieru, z którego zostanie wykonana okładka książki

Przy projektowaniu okładki bardzo ważny jest nie tylko jej kolor, ale także rodzaj papieru, z którego ma zostać wykonana. W naszej drukarni znajdziesz wiele tworzyw, zróżnicowanych pod względem barwy, gramatury oraz wykończenia. Wybierz spośród:

 • Papieru kredowego o różnej grubości.
 • Papieru satynowego.
 • Papieru błyszczącego.
 • Papieru matowego.

W naszej ofercie posiadamy także wysokiej klasy papier o nazwie Munken Lynx, Polar oraz Pure, ekologiczny Woodstock Betulla o gramaturze 285 oraz karton powlekany jednostronnie.


Technologia klejenia PUR – trwały oraz estetyczny druk książek

Podczas drukowania książek stosujemy technikę klejenia o nazwie PUR, która sprawdza się między innymi podczas wykonywania zleceń z dużą liczbą ilustracji, wykresów oraz obrazków. Pozycje sklejane z wykorzystaniem spoiwa PUR cechują się wysoką jakością i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych takich jak uszkodzenia, zarysowania czy wilgoć. Grzbiety książek są zarówno elastyczne, jak i wytrzymałe, a więc trudno jest je zniszczyć. Klej PUR nie wchodzi w żadne reakcje z wieloma rodzajami substancji, które występują w wielu dekoracyjnych farbach – nie musisz więc rezygnować z estetycznych projektów okładek. Spoiwo PUR nie chłonie wilgoci ze świeżo wydrukowanego papieru, a więc Twoja książka będzie zawsze prezentować się idealnie – bez zagnieceń, fałd oraz innych nieestetycznych elementów.  


Klejenie PUR wykorzystujemy w newralgicznych miejscach publikacji

Spoiwo PUR stosuje się w celu połączenia zadrukowanych kartek wraz z wewnętrzną częścią okładki – to najbardziej newralgiczne miejsce, które musi odznaczać się wyjątkową trwałością. Aby książka nie zniszczyła się zbyt szybko, zabezpiecz jej wnętrze i postaw na technologię klejenia PUR, które wykorzystuje się w naszej drukarni. Spoiwo przylega do różnego rodzaju tworzyw czy papieru – jest uniwersalny. Niezależnie od tego, jak bardzo skomplikowany projekt u nas realizujesz, zawsze możesz liczyć na trwałość kleju PUR.
 

Drukowanie książek to zadanie dla specjalistów JKB Print!

Jeśli chcesz wydrukować książkę, powierz to zadanie specjalistom z naszej drukarni. Zyskaj najwyższą jakość druku przy nowoczesnych metodach pracy, solidną oraz estetyczną okładkę, a przy tym satysfakcję z perfekcyjnie wykonanego zlecenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą drukarni JKB Print!

 

Złoty nadruk

Złoty nadruk na okładce książek to piękne uszlachetnienie, na które mogą sobie Państwo pozwolić - wystarczy, że zamówią Państwo druk książki w JKB Print. Specjalnie dla Państwa potrzeb rozszerzyliśmy ofertę o druk złotym tonerem, który pięknie podkreśli każdą książkę, katalog czy wizytówkę. Złoty nadruk może obejmować zarówno tytuł, jak i grafikę na okładce każdej książki, niezależnie od jej formatu. Za estetyczny wygląd końcowy i bezproblemową realizację odpowiada drukarnia JKB Print - sprawdzony partner setek przedsiębiorstw w całej Polsce.

Wycena indywidualna dla:

KSIĄŻKI, CZASOPISMA I INNE PUBLIKACJE.

Prosimy o możliwie wyczerpujące opisanie w polach po prawej Państwa
wymagań dotyczących druku książek, czasopism lub innych publikacji.

KSIĄŻKI, CZASOPISMA I INNE PUBLIKACJE.

Prosimy o możliwie wyczerpujące opisanie w polach po prawej Państwa
wymagań dotyczących druku książek, czasopism lub innych publikacji.

Parametry wydruku

Proszę podać nakład.

Proszę podać ilość stron w jednej sztuce publikacji (bez okładki).

Proszę określić sposób oprawy książek.

Proszę określić w jaki sposób mają zostać zadrukowane środki książki, czasopisma lub publikacji.

Proszę określić format netto zamkniętej książki.


Proszę określić na jakim papierze mają zostać wydrukowane środkowe strony publikacji.

Proszę wybrać sposób zadruku okładki lub opisać własne preferencje.

Proszę określić na jakim papierze ma zostać wydrukowana okładka publikacji.

Proszę określić, czy okładka lub środki książki mają zostać dodatkowo uszlachetnione (np. poprzez foliowanie).

Proszę określić, czy mają Państwo dodatkowe wytyczne.

Wybierz drogę otrzymania informacji zwrotnej: