Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Szukaj we wpisach blogowych

Wydruki, które warto zabezpieczyć przed zniszczeniem

Nie tylko te materiały, które ze względu na miejsce ekspozycji są narażone na niszczące siły warunków atmosferycznych, warto zabezpieczyć.

Zabezpieczanie wydruków reklamowych
Wydruki, które warto zabezpieczyć przed zniszczeniem

Wydruki, które warto zabezpieczyć przed zniszczeniem

Istnieją takie wydruki, które ze względu na swój charakter albo sposób, w jaki są użytkowane, wymagają dodatkowej ochrony.

Dyplomy i certyfikaty, czyli wydruki o charakterze uroczystym

Dyplomy i certyfikaty to wydruki szczególnego rodzaju. Odgrywają one rolę nagrody, potwierdzenia czyjejś wartości, jakiś szczególnych umiejętności. Służą uwzniośleniu danej osoby, jej działań i wytworów. Wręczenie i przyjęcie dyplomu są związane z pewnym rytuałem kulturowym, który cechuje podniosłość, uroczystość, wyjątkowość. Trudno sobie wyobrazić, że w takim uroczystym momencie wręczamy komuś dyplom, który jest podarty, poplamiony albo pomięty. Dyplomy i certyfikaty muszą mieć nienaganną jakość. W celu minimalizacji możliwości uszkodzenia dyplomu, certyfikatu powinniśmy go odpowiednio zabezpieczyć i jednocześnie uszlachetnić. Można to zrobić dzięki pokryciu folią satynową, błyszczącą albo folią matową. Nawet jeśli na dyplom ktoś nieopatrznie rozleje kawę, to wciąż będzie można go wyczyścić.

Foldery i broszury, czyli wydruki, których często się dotyka

Zarówno foldery, jak i broszury są materiałami promocyjnymi, których przeznaczeniem jest bycie wielokrotnie dotykanym, przeglądanym, używanym. Często towarzyszą prezentacji danej oferty, produktów czy marki na targach, kongresach, innego typu wydarzeniach publicznych. Nie zawsze osoba, która przegląda daną broszurę czy folder zabiera ją potem ze sobą. Często nie będąc zainteresowaną daną ofertą, zostawia je, umożliwiając innym skorzystanie z materiałów. To sprawia, że broszury, czy foldery są narażone na zniszczenia. W celu uniknięcia niepożądanych zniszczeń warto je odpowiednio zabezpieczyć. To przedłuży ich żywotność, pozytywnie wpływając na sytuację finansową firmy. Można to zrobić poprzez nałożenie folii satynowej, matowej albo błyszczącej, albo offsetowego lakieru błyszczącego, lub matowego oraz dodatkowo lakieru wybiórczego UV. Dzięki temu materiały zostaną zabezpieczone zarówno przed zniszczeniami mechanicznymi, jak i niekorzystnym wpływem warunków pogodowych, w tym promieni słonecznych.

Jak drukować czasopisma?

Czasopisma, szczególnie te, które są tygodnikami albo miesięcznikami i ich treści są na tyle uniwersalne, że korzystanie z nich nie jest ograniczone czasowo, powinny być tak wydrukowane, aby nie ulegały szybkiemu zniszczeniu. Niektóre czasopisma są czytane przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat. Artykuły związane z zakresami tematycznymi, które nie ulegają szybkiej dezaktualizacji, odgrywają rolę podobną do książek. Odbiorcy chętnie do nich wracają, dzielą się nimi, zostawiają je na półce. W celu umożliwienia wielokrotnego korzystania z czasopisma warto zadbać o odpowiednią ochronę okładki, o właściwy sposób łączenia stron oraz, jeśli to konieczne, zabezpieczenie każdej strony.   

Polecane wpisy blogowe

Pokaż więcej
Druk wizytówek
Sklep internetowy: co do druku?

Sklep internetowy: co do druku?

„Co do druku” to nasz cykl wpisów na bloga, w którym podpowiadamy, jakie materiały dla poszczególnych branż są drukowane w naszej drukarni.

Czytaj więcej
nowoczesne czasopismo
Za każdą gazetą stoi silny portal internetowy - dlaczego?

Nowoczesne czasopismo: jak zachować balans między drukiem a światem online?

Dla czasopism współczesne czasy bywają trudne. Okresowe wydawnictwa muszą bowiem funkcjonować i zabiegać o uwagę czytelników w dwóch światach: rzeczywistym oraz wirtualnym. Zachowanie balansu pomiędzy obiema sferami jest często decydującym czynnikiem przetrwania konkretnego periodyku, nawet jeśli przez lata zdołał on zbudować silną markę. Mimo silnej ekspansji świata online wydawnictwa nie powinny rezygnować z druku czasopism w formie fizycznej, ponieważ jest to istotny czynnik budowania prestiżu i lojalności czytelnika. Dlaczego?

Czytaj więcej
jednoosobowa działalnosc co do druku
Jednoosobowa działalność: co do druku?

Jednoosobowa działalność: co do druku?

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga dobrej organizacji pracy, skrupulatnego zarządzania zadaniami oraz dokumentacją, a także efektywnej promocji.

Czytaj więcej