Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Wydruki, które warto zabezpieczyć przed zniszczeniem

Zabezpieczanie wydruków reklamowych
Zabezpieczenie i uszlachetnienie wydruku sprawi, że druk będzie nam służył latami.

Wydruki, które warto zabezpieczyć przed zniszczeniem

Nie tylko te materiały, które ze względu na miejsce ekspozycji są narażone na niszczące siły warunków atmosferycznych, warto zabezpieczyć. Istnieją takie wydruki, które ze względu na swój charakter albo sposób, w jaki są użytkowane, wymagają dodatkowej ochrony.

Dyplomy i certyfikaty, czyli wydruki o charakterze uroczystym

Dyplomy i certyfikaty to wydruki szczególnego rodzaju. Odgrywają one rolę nagrody, potwierdzenia czyjejś wartości, jakiś szczególnych umiejętności. Służą uwzniośleniu danej osoby, jej działań i wytworów. Wręczenie i przyjęcie dyplomu są związane z pewnym rytuałem kulturowym, który cechuje podniosłość, uroczystość, wyjątkowość. Trudno sobie wyobrazić, że w takim uroczystym momencie wręczamy komuś dyplom, który jest podarty, poplamiony albo pomięty. Dyplomy i certyfikaty muszą mieć nienaganną jakość. W celu minimalizacji możliwości uszkodzenia dyplomu, certyfikatu powinniśmy go odpowiednio zabezpieczyć i jednocześnie uszlachetnić. Można to zrobić dzięki pokryciu folią satynową, błyszczącą albo folią matową. Nawet jeśli na dyplom ktoś nieopatrznie rozleje kawę, to wciąż będzie można go wyczyścić.

Foldery i broszury, czyli wydruki, których często się dotyka

Zarówno foldery, jak i broszury są materiałami promocyjnymi, których przeznaczeniem jest bycie wielokrotnie dotykanym, przeglądanym, używanym. Często towarzyszą prezentacji danej oferty, produktów czy marki na targach, kongresach, innego typu wydarzeniach publicznych. Nie zawsze osoba, która przegląda daną broszurę czy folder zabiera ją potem ze sobą. Często nie będąc zainteresowaną daną ofertą, zostawia je, umożliwiając innym skorzystanie z materiałów. To sprawia, że broszury, czy foldery są narażone na zniszczenia. W celu uniknięcia niepożądanych zniszczeń warto je odpowiednio zabezpieczyć. To przedłuży ich żywotność, pozytywnie wpływając na sytuację finansową firmy. Można to zrobić poprzez nałożenie folii satynowej, matowej albo błyszczącej, albo offsetowego lakieru błyszczącego, lub matowego oraz dodatkowo lakieru wybiórczego UV. Dzięki temu materiały zostaną zabezpieczone zarówno przed zniszczeniami mechanicznymi, jak i niekorzystnym wpływem warunków pogodowych, w tym promieni słonecznych.

Jak drukować czasopisma?

Czasopisma, szczególnie te, które są tygodnikami albo miesięcznikami i ich treści są na tyle uniwersalne, że korzystanie z nich nie jest ograniczone czasowo, powinny być tak wydrukowane, aby nie ulegały szybkiemu zniszczeniu. Niektóre czasopisma są czytane przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat. Artykuły związane z zakresami tematycznymi, które nie ulegają szybkiej dezaktualizacji, odgrywają rolę podobną do książek. Odbiorcy chętnie do nich wracają, dzielą się nimi, zostawiają je na półce. W celu umożliwienia wielokrotnego korzystania z czasopisma warto zadbać o odpowiednią ochronę okładki, o właściwy sposób łączenia stron oraz, jeśli to konieczne, zabezpieczenie każdej strony.   

 

Data publikacji: 29.12.2020

Powrót na stronę główną: blog