Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Za każdą gazetą stoi silny portal internetowy - dlaczego?

druk czasopism
Druk czasopism i artykuły on-line idą w parze w walce o czytelnika.

Za każdą gazetą stoi silny portal internetowy.


Jak być online i offline jednocześnie?

Zarówno liderzy rynku, jak i zupełnie nowe pozycje prasowe zazwyczaj nie powstają samodzielnie, bez powiązanego z nimi portalu internetowego. W zasadzie większość czasopism, które znamy, ma również portal internetowy, za pośrednictwem którego dzieli się artykułami oraz informacjami o kolejnym wydaniu czy informuje o możliwości zakupu prenumeraty. Jaką politykę stosują wydawcy, żeby przyciągać treścią do portalu WWW bez jednoczesnego obniżenia sprzedaży czasopisma?

Portal i gazeta - dwie różne platformy

Częstą praktyką jest jasny podział artykułów na te, które możemy przeczytać na stronie i te, które możemy przeczytać wyłącznie w druku. Dzięki temu portal przyciąga do siebie czytelników zainteresowanych naszą tematyką (np. militariami czy sportem), ale najciekawsze i najbardziej wartościowe publikacje znajdują się jedynie w papierowej wersji. Reklama i zajawki artykułów na stronie zachęcają do zakupu wersji papierowych.

Artykuły również na portalu

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest udostępnianie na stronie pojedynczych artykułów (również z poprzednich wydań czasopisma), żeby zachęcić do kupna wydania papierowego, pokazując wartość merytoryczną tekstów, ale nie odkrywając wszystkich kart, czyli najważniejszych lub aktualnych publikacji. W takiej sytuacji część contentu na obu stronach się pokrywa, co może pomóc w budowaniu treści, ale może też mieć negatywne konsekwencje.

Artykuły płatne

Coraz popularniejsza praktyka, szczególnie w bardzo znanych, czołowych portalach informacyjnych. Bez wykupienia miesięcznego abonamentu nie można przeczytać całego artykułu, a jedynie jego wstęp. W ten sposób możemy zarabiać zarówno na sprzedaży czasopisma, jak i na subskrypcji artykułów na portalu. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to artykułów o wysokim poziomie merytorycznym i zazwyczaj na portalach z ogromną ilością czytelników.

Portal o zbliżonej tematyce

Nie wszystkie portale mają taką samą tematykę co czasopismo - ważne, żeby przyciągały grupę docelową. Tematyka może też być po prostu szersza. Ciekawym przykładem (choć niezwiązanym z czasopismem) jest wydawnictwo dla dzieci Natuli i portal Dzieci są Ważne, który porusza na swoich stronach tematykę dziecięcą.

Wydaj własne czasopismo

Chętnie zajmiemy się drukiem Twojego czasopisma. Więcej o tej możliwości możesz dowiedzieć się w zakładce druk czasopism oraz jak zamawiać - to tam wyjaśniamy podstawy złożenia zamówienia na druk w JKB Print. Przed realizacją dobrze też poznać różne metody druku, żeby móc wybrać najlepszą dla siebie - tutaj mamy krótki poradnik, w którym znajdują się informacje na temat różnych rodzajów druków - Technologie druku w JKB Print.

A jeśli planujesz dodatkowo wypromować swoje czasopismo, to polecamy również inne nasze usługi, np. druk plakatów i druk ulotek.

 

Data publikacji: 12.05.2020

Powrót na stronę główną: blog