Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Własna pocztówka – unikalny sposób na zachowanie wspomnień

druk pocztówek
Pocztówki nadal są modne i warto je drukować.

Własna pocztówka – unikalny sposób na zachowanie wspomnień

Kiedy jesteś w jakimś szczególnym miejscu, to chcesz je jak najlepiej zapamiętać. Ludzka pamięć bywa jednak zawodna. Z pomocą może przyjść wykonanie własnych pocztówek.

Pocztówki – czy mają dzisiaj sens?

Pocztówki to fajny sposób na zachowanie wspomnień z miejsc oraz wydarzeń i późniejsze ich przywołanie. Można ich używać w nieco inny sposób, niż zazwyczaj się to robi. Jednym z takich „odstępstw” jest wysyłanie ich do samego siebie!

W jaki sposób? Przebywając w jakimś szczególnym miejscu, robiąc jakieś wyjątkowe rzeczy, najczęściej je dokumentujesz zdjęciami. Zdjęcia są skuteczną formą przywoływania wspomnień, lecz ograniczają się do warstwy wizualnej. Tylko niekiedy możemy z niej wywnioskować cały kontekst sytuacji, która została uwieczniona.

Bardziej skuteczną formą zapisywania miłych wspomnień jest tworzenie własnych pocztówek

Projekt własnej pocztówki

Jak w niekonwencjonalny sposób utrwalić wspomnienia za pomocą samodzielnie zaprojektowanej pocztówki? Pierwszym krokiem jest pozyskanie tworzywa, czyli zrobienie zdjęć. Z zestawu zdjęć, które mogą dotyczyć jednej konkretnej sytuacji lub miejsca, w programie graficznym tworzysz kolaż. Dodajesz do niego stosowny tytuł, który będzie stanowił pierwszy klucz do skrytki Twoich wspomnień. Kolaż wraz z tytułem to część frontowa Twojej pocztówki.

Co znajdzie się na jej odwrocie? Na nim w formie tekstowej opisujesz sytuację lub miejsce, które zostało przedstawione na przedniej części. Nie zapomnij o tym, że możesz używać osobistej formy opisu, wyrażania emocji, bowiem tworzona przez Ciebie pocztówka jest właśnie dla Ciebie. To warstwa tekstowa jest tym dodatkowym czynnikiem, który pomoże Ci skuteczniej, bardziej obrazowo przywołać wspomnienia, kiedy za kilka lat wyjmiesz taką pocztówkę z albumu.

Kiedy skompletujesz swoją pocztówkę, to po powrocie czeka Cię jej wydruk.

Druk własnych pocztówek

Dzięki rozwojowi technologii drukarskich dzisiaj takie materiały jak ulotki, winietki, naklejki, czy pocztówki możesz wydrukować w domowych warunkach, jeśli posiadasz odpowiedni ku temu sprzęt. Jednak, jeżeli planujesz wydrukować pocztówki w większej ilości (na przykład, by rozdać je lub wysłać znajomym) lepiej zrobić to w profesjonalnej drukarni. Fachowa obsługa na pewno pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj papieru oraz ustalić szczegółowe parametry wydruku. Możesz sprawdzić popularną opcję drukarni internetowych, dzięki której zaoszczędzisz sporo czasu.

 

Data publikacji: 25.08.2020

Powrót na stronę główną: blog