Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Sklep internetowy: co do druku?

Druk wizytówek
Wizytówki i nie tylko. Co możemy wydrukować?

Sklep internetowy: co do druku?

„Co do druku” to nasz cykl wpisów na bloga, w którym podpowiadamy, jakie materiały dla poszczególnych branż są drukowane w naszej drukarni. W poprzednim tekście omówiliśmy gastronomię, w tym natomiast skupimy się na właścicielach sklepów internetowych. To kolejny ważny segment klientów naszej drukarni JKB Print - z tego sektora zamówienia na druk spływają do nas cały czas ;) Co warto wydrukować, jeśli posiadasz sklep internetowy? Nie bądź w tyle za konkurencją!

Pudełka, koperty i torby do wysyłki

Że wysyłka w sklepach internetowych to podstawa - wiemy wszyscy. Obok kosztu dostawy i bezpieczeństwa paczek ważny jest też jednak sam wygląd opakowania. Koperty lub paczki z logiem czy firmową grafiką wyglądają bardziej profesjonalnie niż te anonimowe, zwykłe, w których ręcznie lub przy pomocy naklejki umieścimy dane firmowe. Klient zwraca uwagę na każdy szczegół - warto więc zadbać o detale.

Ulotki reklamowe

Ulotki wydają nam się najważniejsze dla podmiotów stacjonarnych, ale w rzeczywistości nie zawsze jest to słuszna intuicja. Ulotki informacyjne lub promocyjne możemy umieścić w paczce klienta, możemy też rozdać je na targach, eventach czy w miejscach, w których przebywa nasza grupa docelowa. Przykład? Jeśli oferujesz produkty dla dzieci lub mam, dobrym pomysłem jest umieszczenie ulotek np. w kawiarniach dla dzieci.

Karteczki z podziękowaniem

W paczkach do klientów możemy umieścić dużo więcej niż sam zakupiony produkt. Wiele firm decyduje się na próbki, gratisy, mini prezenty (np. wyszyte serduszka z logiem), a także karteczki z podziękowaniem za zakup + często krótką historią firmy albo produktu. Taki bibelocik to świetny pomysł na podniesienie zadowolenia z przesyłki czy budowanie świadomości marki/produktu.

Karty ze zniżką

Dla stałych lub nowych klientów możemy w paczce umieścić kupon podarunkowy, kartę ze zniżką albo kartę programu lojalnościowego. To jeden ze sposobów na zmotywowanie do kolejnego zakupu i utrzymanie konsumenta przy sobie. Każdy z nas lubi być też doceniony - karta VIP np. z darmową wysyłką, niezależnie od wielkości zamówienia, to ważny gest firmy w stronę lojalnych klientów.

Formularze zwrotu

Do każdej paczki warto dołączyć formularz zwrotu - to nie tylko ułatwienie ewentualnych formalności, ale i ważny gest w stronę klienta, który obecnie jest niemal standardem.

Roll’upy i katalogi na targi i wydarzenia

Eventy branżowe, targi, wydarzenia, imprezy plenerowe - wiele sklepów internetowych nie raz wychodzi ze swoim produktem lub usługą do świata offline. We wszystkich takich sytuacjach świetnie sprawdzi się (poza wspomnianymi już ulotkami) roll up z reklamą naszej oferty lub katalog naszych produktów.

Wizytówki firmowe

Biznes to relacje. I choć w dzisiejszych czasach nietrudno prowadzić firmę w 100% zdalnie, zawsze warto budować relacje biznesowe również w realu. Spotkania z kontrahentami, dostawcami, hurtowniami - to świetny moment, żeby mieć wizytówkę i zostawić do siebie namiary. To popłaca!

 

Data publikacji: 14.04.2020

Powrót na stronę główną: blog