Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Poligrafia – rozwój branży w stronę egalitaryzmu

poligrafia
Poligrafia – rozwój branży w stronę egalitaryzmu

Poligrafia – rozwój branży w stronę egalitaryzmu

Rozwój branży poligraficznej, a w szczególności pojawienie się drukarni internetowych, doprowadziło do wzrostu dostępności do usług poligraficznych. Z usług dowolnej drukarni może skorzystać praktycznie każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Drukarnia internetowa – duży krok w stronę egalitaryzmu

Powszechność drukarni przejawia się przede wszystkim w jej dostępności niezależnie od miejsca zamieszkania. Drukarnie online umożliwiają złożenie zamówienia oraz je wyceny za pośrednictwem strony internetowej. Gotowe zamówienie jest wysyłane na wskazany przez klienta adres. Branża poligraficzna rozwijała się zazwyczaj w dużych miastach, czyli tam, gdzie był największy popyt na jej usługi. W mniejszych miasteczka oraz na wsiach dostęp do drukarni był ograniczony lub zupełnie niemożliwy. Jeśli już pojawiały się jakieś drukarnie, to najczęściej oferowały znacznie mniej usług, na niższym poziomie niż ich wielkomiejskie odpowiedniczki. Dziś, każdy, niezależnie od tego, czy znajduje się w małej wiosce, czy w wielkiej aglomeracji, ma równy dostęp do usług branży poligraficznej. W tym sensie poligrafia się zegalitaryzowała.

Branża poligraficzna, drukarnia, poligrafia – co oznaczają poszczególne pojęcia

Poligrafia oznacza dziedzinę techniki, która zajmuje się procesami wytwarzania i powielania druków. Branża poligraficzna, to określenie, którego używa się w odniesieniu do całokształtu działań firm zajmujących się poligrafią w odniesieniu do rynku rozumianego w sensie ekonomicznym. Natomiast drukarnia, to konkretne miejsce, w którym można coś wydrukować, np. broszury albo czasopisma.  Poligrafia jest zatem pojęciem znacznie szerszym, niżeli branża poligraficzna, czy drukarnia. Czasem jednak w języku potocznym wykorzystuje się je jako zamiennik tych słów. Nie ma to jednak znaczenia praktycznego, dla osoby, której celem jest wydrukowanie konkretnych materiałów.

Co można sobie wydrukować w drukarni internetowej?

Drukarnia internetowa to tylko rozszerzenie drukarni stacjonarnej. Za każdą drukarnią internetową stoją prawdziwi ludzie, sprzęt poligraficzny i konkretne miejsce. Korzystając z usług drukarni internetowej, można wydrukować wszystko to, co w drukarni stacjonarnej. Może to być ogromny baner albo firmowe foldery, czy potrzebne na różne uroczystości dyplomy i certyfikaty. Nie zmieniają się zasady funkcjonowania drukarni, a jedynie forma kontaktu między drukarnią a klientem. Zazwyczaj odbywa się on za pośrednictwem wygodnego formularza. W razie wątpliwości klient może dodatkowo skontaktować się z pracownikami obsługi klienta.
 

Data publikacji: 27.04.2021
Powrót na stronę główną: blog