Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Papier satynowy - co to jest?

Papier satynowy
Papier satynowy - co to jest?

 

Papier satynowy - co to jest?

Papier satynowany to szczególna odmiana papieru, która zdobywa coraz większe uznanie wśród osób szukających wyjątkowych materiałów. Swoją popularność zawdzięcza elegancji oraz wysokiej estetyce. Dzięki nim doskonale sprawdza się tam, gdzie potrzebne jest coś więcej niż zwykła kartka papieru. Sprawdź, czym jest papier satynowy. Kiedy warto po niego sięgnąć?

Czym jest papier satynowy?

Papier satynowany to produkt dla osób, które wymagają więcej. Ta wyjątkowa odmiana charakteryzuje się specyficznym wyglądem oraz wysoką jakością, a co za tym idzie również wyższą ceną.

Już na pierwszy rzut oka widać, że papier satynowy nie jest zwykłym papierem. Jego powierzchnia jest bardzo gładka z obu stron oraz przyjemna w dotyku. Gładka powierzchnia zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów druku i wysoki stopień nasycenia barw.

Sam w sobie, papier satynowy wyróżnia się wyjątkowo ciepłym odcieniem białego koloru.

Papier satynowy wyróżnia jeszcze jedna rzecz - grubość. Dzięki niej jest on sztywniejszy od klasycznych papierów, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy drukowaniu materiałów reklamowych takich jak druk wizytówek czy druk plakatów. Dotyczy to również druku książki.

Wyjątkowa elegancja papieru satynowego

Ze względu na swoje wysokie parametry estetyczne papier satynowy jest często wykorzystywany przez agencje reklamowe do produkcji wyjątkowych materiałów promocyjnych. Mowa tutaj przede wszystkim o wizytówkach, plakatach i ulotkach z półki premium. Za papierem satynowym przemawia jednak nie tylko elegancki wygląd. Materiał ten jest dużo sztywniejszy od klasycznej odmiany papieru, dzięki czemu produkty charakteryzują się wyższą trwałością.

Z papieru satynowego chętnie korzystają również firmy oraz urzędy. Doskonale sprawdza się jako materiał na druk folderów i ofert handlowych. Papier firmowy również często jest drukowany na papierze satynowym. Ze względu na swoje właściwości, papier satynowy dobrze odwzorowuje kolory oraz obrazy - możliwe jest więc wykonanie wydruku offsetowego o wysokim kontraście.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby drukowane przez Ciebie materiały wyróżniały się elegancją, to warto zdecydować się na papier satynowy. Jest gładki, mniej błyszczący i sztywniejszy niż zwykły papier, dzięki czemu doskonale sprawdza się do wykonania materiałów promocyjnych i firmowych. Oprócz tego nie ma problemu z doborem jego gramatury - W JKB Print dostępny jest w wielu różnych opcjach. To duża zaleta, ponieważ nie trzeba się ograniczać jedynie do podstawowych grubości materiału.

Data publikacji: 04.05.2021
Powrót na stronę główną: blog