Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Nowoczesne wizytówki

Nowoczesne wizytówki
Warto poświęcić dłuższą chwilę na stworzenie dobrej wizytówki.

Tworzenie nowoczesnych wizytówek

Wizytówka nie odeszła do lamusa, choć wielu przewidywało taki scenariusz. Jest ona wciąż ważnym elementem biznesowej komunikacji

Rola wizytówki we współczesnym biznesie

Niewielki zadrukowany kartonik otwiera wiele drzwi, przez których przejście może okazać się krokiem milowym dla przedsiębiorcy i jego interesu. Trwa to nieprzerwanie od XV wieku, kiedy wizytówki po raz pierwszy pojawiły się na horyzoncie.

Obecnie ten środek komunikacji jest absolutnym standardem. Nie wyparła go rewolucja internetowa. Wizytówki wciąż krążą z ręki do ręki na biznesowych meetingach.

Projektowanie wizytówek

Warto mieć na uwadze, że źle prezentująca się wizytówka może przynieść więcej szkody niż korzyści. Nasz kontrahent/potencjalny klient bądź partner, otrzymując niestarannie wykonaną wizytówkę, może nabrać wobec nas nieprzychylne wrażenie, które później będzie wyjątkowo trudno zatrzeć.

Dlatego odpowiedni projekt wizytówki jest tak ważny. Nie każdy ma umiejętności pozwalające na swobodną pracę ze specjalistycznym oprogramowaniem graficznym. Z pomocą przychodzą profesjonalne studia graficzne, które zadbają o odpowiedni design naszej wizytówki. Nie można również zapominać o ułożeniu stosownej treści, która się na niej znajdzie.

Wizytówki zwykłe czy składane?

Jednym z pierwszych dylematów, jakie napotkamy, planując wykonanie wizytówki, jest jej forma – czy mają to być zwykłe wizytówki czy wizytówki składane. Wybór zależy od tego, czy oczekujemy względnej prostoty (wizytówka tradycyjna), czy też lubimy trochę poeksperymentować formalnie (wizytówka składana).

Wyznaczniki dobrej wizytówki

Dobra wizytówka to taka, która potrafi zaintrygować odbiorcę i pozostać w jego pamięci. Aby osiągnąć taki cel, nie można jej przeładować zbyt wieloma informacjami – wystarczą podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, nazwa firmy, jej adres, dane kontaktowe.

Szata graficzna naszej wizytówki powinna być raczej przejrzysta, ale jednocześnie mieć w sobie to „coś”, co będzie świadczyło o jej wyjątkowości.

Druk wizytówek – co warto wiedzieć?

Podobnie, jak w przypadku druku takich materiałów jak broszury, koperty, zakładki, druk wizytówek może odbywać się przy użyciu różnych technologii. Najlepszym wyjściem będzie chyba standardowy druk cyfrowy, który świetnie spisze się niezależnie od rodzaju papieru, na który się zdecydujemy.

Do druku wizytówek warto wybrać drukarnię, która ma nowoczesny sprzęt oraz kompetentną kadrę pracowniczą.

 

Data publikacji: 14.07.2020

Powrót na stronę główną: blog