Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Subiektywna lista 4 najlepszych ilustratorów dla dzieci

druk książek dla dzieci
Najlepsi ilustratorzy książek dla dzieci

 

Subiektywna lista najpiękniejszych polskich ilustratorów książek dla dzieci

Ilustracje to bez wątpienia coś, co przyciąga do książek najmłodszych. To interesująca, piękna kreska opowiada historie, wspierana głosem rodzica lub pierwszymi samodzielnymi próbami czytania. Wygląd egzemplarzy jest zresztą istotny nie tylko dla dzieci - w końcu to rodzice wybierają w sklepach interesujące propozycje, kierując się nie tylko recenzjami i treścią, ale również wymiarem estetycznym takiej publikacji. Przedstawiamy subiektywny top polskich ilustratorów książek.

Przemek Liput

Ilustracje tego autora rozpoznamy już od pierwszej kreski. Ukochane przez dzieci „Rok w przedszkolu”, „Bruno i siostry”, czy „Jano i Wito” oraz stworzone razem z marką CzuCzu puzzle „Pojazdy w akcji” czy „Na budowie” to dzieła twórcy, które wielu z nas ma w swoich domach. Retro kreska, studia w Krakowie, piękna kolorystyka. To jest to!

Emilia Dziubak

Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych ilustratorek książek dla dzieci w Polsce, której wielu z nas w ogóle nie trzeba przedstawiać. Z pewnością jej prace zachwycają - możecie zobaczyć je w takich hitach szkolnych bibliotek, jak „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys” czy „Opowiem Ci mamo co robią dinozaury”. Piękna, delikatna, pełna szczegółów kreska.

Ola i Daniel Mizielińscy

Małżeństwo grafików, których słynne „Mapy” są niezwykle popularne nie tylko w Polsce, ale i prawie na całym świecie. Bogactwo szczegółów, charakterystyczna kreska (trochę jakby rysowana przez dzieci - może dlatego maluchy tak ją uwielbiają?), piękne, stonowane kolory. Obok „Map” zachwycicie się serią książek „Miasteczko Mamoko” czy „Pod ziemią, pod wodą”. Niedługo powstanie nowa książka duetu „Którędy do Yellowstone?” przygotowana wspólnie z wydawnictwem Dwie Siostry.

Piotr Socha

Każdy, kto miał w ręku słynne już „Drzewa” i „Pszczoły” od razu wie, o jakim ilustratorze mowa. Mało jednak osób wie, że ten autor tworzy również ilustracje prasowe czy gry planszowe. Charakterystyczne, bajkowe, pełne szczegółów i wielowymiarowości - takie właśnie są ilustracje tego projektanta.

Chcesz wydać własną książkę?

Poza pomysłem i wybraniem świetnego ilustratora dobrze przemyśleć tę kwestię również od strony technicznej. Odsyłamy do naszego działu druk książek, gdzie można sprawdzić kilka szczegółów na temat możliwości realizacji publikacji oraz do działu druk offsetowy, gdzie można dowiedzieć się więcej o rodzaju druku, który jest idealny do wydawania dużych nakładów. Reprezentujesz wydawnictwo? Sprawdź nasze promocje dla wydawnictw. Zapraszamy!

Nie można również oczywiście zapomnieć o dobrej reklamie dla książki: polecamy również druk plakatów i druk ulotek.

 

Data publikacji: 05.05.2020

Powrót na stronę główną: blog