Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Katalogi szyte, klejone i składane - które wybrać?

Katalogi szyte, klejone, składane
Najpopularniejsze sposoby oprawy katalogów do szycie lub klejenie.

Szyć czy kleić?

Jeśli chcemy przekazać więcej informacji o firmie, usłudze albo produkcie i zrobić to w sposób czytelny i estetyczny, to powinniśmy skorzystać z możliwości stworzenia katalogu albo broszury. Pojawia się jednak pytanie, jak nasz katalog czy broszura powinny wyglądać?

Zalety szycia

Katalogi szyte są najpopularniejszym sposobem łączenia stron. Takiego typu oprawę można zastosować do produktów, które mają maksymalnie kilkadziesiąt stron. Broszury również mogą być szyte. Największą zaletą tego sposobu łączenia stron jest jego trwałość. Wybierając szycie, możemy być pewni trwałości katalogu przez dłuższy czas. Stosunek jakości do ceny jest w tym wypadku zadowalający. Tak połączone ze sobą strony są bardzo wygodne w użytkowaniu. Katalogi szyte można swobodnie przeglądać, a nawet rozłożyć na płasko. Warto pamiętać też o tym, że materiały szyte mogą zostać zaprojektowane w dowolnej formie. Możliwość personalizacji jest znacznie większa niż w przypadku materiałów klejonych. Jeśli nasza oferta nie wymaga prezentacji na większej liczbie stron, to powinniśmy wybrać właśnie ten sposób łączenia.

Zalety klejenia

Alternatywą dla materiałów szytych są materiały klejone. Możemy stworzyć zarówno katalogi, jak i broszury, których strony będą ze sobą połączone właśnie za pomocą kleju. Grzbiety klejonych materiałów są gładkie i estetyczne, a jednocześnie odporne, choć nie tak, jak materiały szyte. Korzystanie z materiałów klejonych jest bardzo wygodne. Jedną z największych zalet tego sposobu łączenia stron jest to, że można go stosować w przypadku materiałów o większej ilości stron. Broszury klejone są stosunkowo tanie i szybkie w realizacji. Niektórzy uważają, że materiały klejone wyglądają bardziej elegancko niż te szyte, ale w tej kwestii zdania są podzielone.

Materiały składane jako alternatywna

Jeśli nie chcemy stawać przed wyborem, czy wolimy nasze materiały szyć, czy kleić, to możemy zdecydować się na ulotki. Warto jednak pamiętać o tym, że ulotki nie są tak obszerną formą promocji i nie będziemy mogli w nich zawrzeć wielu informacji. Jedną z najbardziej atrakcyjnych form są ulotki składane. Tworzą one jedną całość, która ze względu na zwiększenie poręczności użytkowania podzielona jest na kilka odrębnych części. Ulotki składane to dobra forma uzupełniająca dla reklamy informującej. Odpowiednio zaprojektowane są estetyczne, czytelne i łatwe w użyciu. Dzięki temu, że są zwartą całością, ich wytrzymałość jest zdecydowanie większa niż materiałów szytych oraz klejonych.

Zachęcamy do zapoznania się również z produktami z kategorii foldery.

 

Data publikacji: 19.11.2020

Powrót na stronę główną: blog