Kaszerowanie - czym jest i jakie są jego zalety
Dla osób, które na co dzień nie są związane z branżą poligraficzną, pojęcie kaszerowania będzie zapewne niezrozumiałe.
Kaszerowanie - co to jest i dlaczego warto z niego skorzystać?
W tym artykule przyjrzymy mu się bliżej i sprawdzimy, czym dokładnie jest kaszerowanie oraz dlaczego warto z niego skorzystać przy drukowaniu materiałów promocyjnych.
Czym jest kaszerowanie?
Z praktycznego punktu widzenia, proces kaszerowania polega na naklejeniu na powierzchnię arkusza papieru lub innego detalu. Ma to za zadanie podnieść walory estetyczne materiału. Dodatkowo złączenie ze sobą cieńszego oraz grubszego materiału powoduje, że całość jest twardsza i bardziej wytrzymała.
Z pozoru, kaszerowanie może przypominać laminowanie, jednak w rzeczywistości są to dwa różne procesy. Podczas laminowania wykorzystuje się folię, natomiast przy kaszerowaniu arkusze papieru oraz tekturę.
Kaszerowanie zastosowanie
Kaszerowanie jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie tą opcją zdobienia materiału wynika przede wszystkim z dużych możliwości zastosowania tej technologii.
Najczęściej kaszerowanie wykorzystywane jest przy ozdabianiu różnego rodzaju opakowań oraz pudełek. Technologia ta wykorzystuje druk offsetowy, co pozwala na zdobienie nawet dużych i twardych opakowań. Dzięki kaszerowaniu można nadać im dowolną szatę graficzną, a nawet nadrukować dodatkowe dane - na przykład związane ze specyfikacją danego produktu. Kaszerowanie pomaga również tworzyć atrakcyjniejsze wizytówki. Dodatkowa warstwa papieru sprawia, że wyglądają one nowocześnie, a przy tym są wysoce spersonalizowane. Z tych samych powodów, po technologię tą sięgają także osoby decydujące się na druk książek dla dzieci. Kaszerowania pozwala na stworzenie dodatkowych efektów wizualnych, a także zwiększa ich grubość.
Dlaczego warto skorzystać z kaszerowania?
Korzyści płynących z wykorzystania kaszerowania jest całkiem sporo. Przede wszystkim zyskuje wizualna strona druku, co pozwala realizować wyjątkowe projekty opakowań i pudełek. Doskonale wpisuje się to w trend, w ramach którego popularność zyskuje druk personalizowany pozwalające tworzyć jedyne w swoim rodzaju nadruki.
Strona wizualna projektów to jednak nie wszystko. Wykorzystując kaszerowanie można również poprawić właściwości techniczne opakowania, wizytówki, czy też książki. Sklejenie ze sobą minimum dwóch warstw papieru sprawia, że całość staje się grubsza i bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku opakowań i pudełek.
Polecane wpisy blogowe
Pokaż więcejUszlachetnianie druku - metody i znaczenie
Atrakcyjność wizualna i wytrzymałość druku to jedna z fundamentalnych cech jego skutecznej promocji i użytkowania. Aby je podnieść, stosuje się rozmaite techniki jego uszlachetniania. Z artykułu dowiesz się:
- Czym jest i na czym polega uszlachetnianie druku.
- Jakie metody uszlachetnienia druku wyróżniamy.
- Kiedy i dla jakiego rodzaju materiałów warto je stosować.
Laminowanie dokumentów – do czego może Ci się przydać?
Chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje wydruki przed zniszczeniem poprzez używanie czy negatywne oddziaływanie takich czynników jak wilgoć lub promieniowanie UV? Warto zainteresować się usługą laminowania. Podpowiadamy, czym ono jest oraz kiedy i do jakiego typu produktów warto ją wykorzystać.
Perforowanie papieru – czym jest i po co się je stosuje?
Perforacja to popularny zabieg ułatwiający wiele codziennych zadań czy operacji biznesowych. Sprawdź, na czym polega!