Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Karty świąteczne – zaskocz swoich bliskich!

karty świąteczne
Idealna karta świąteczna - jak przygotować?

Karty świąteczne – zaskocz swoich bliskich!

Święta, święta, święta. Okres świąteczny jest bardzo burzliwy. Nie można w tym mętliku zapomnieć o oryginalnej formie złożenia życzeń, jaką jest karta świąteczna.

Karty świąteczne wciąż są w modzie

Pomimo tego, że coraz częściej życzenia bożonarodzeniowe, noworoczne czy wielkanocne składamy sobie poprzez komunikatory internetowe, wysyłając kolorowe gify czy grafiki ze stosownymi elementami właściwymi dla danego święta, to nadal w użyciu pozostają także tradycyjne karty świąteczne.

Wysyłanie kart świątecznych pocztą nie wymarło, choć na pewno jest ono mniej częste niż dawniej. Dzisiaj może być fajnym sposobem na wyróżnienie się z szumu multimedialnych bodźców i zapunktowanie u najbliższych.

Co powinna zawierać karta świąteczna?

Karty świąteczne, ich wysłanie, może być naprawdę miłym gestem. Pod warunkiem, że zostaną dobrze dobrane. Jednak, jeżeli ktoś chce się jeszcze bardziej wyróżnić, to może taką kartę świąteczną samodzielnie zaprojektować. W przypadku braku umiejętności obsługi programów graficznych można wykonanie takiego projektu zlecić np. znajomemu, określając, co ma się na niej znaleźć.

Treść karki świątecznej nie może być przegadana. Oczywiście musi zawierać formułkę z życzeniami. Najlepiej, by był to tekst autorski, a nie powielenie sztampowego motywu.  Akcenty graficzne powinny być wyważone – nie mogą być zbyt toporne ani zbyt subtelne. Muszą jednoznacznie nawiązywać do okazji, z powodu jakiej składane są życzenia.

Jak zabłysnąć u swoich bliskich kartą świąteczną?

Najważniejszą kwestią przy projektowaniu własnej karty świątecznej jest to, by była ona w jak największym stopniu autorska. W przeciwnym razie mija się to z celem, bo przecież można kupić gotową.

Oryginalność motywów graficznych, które znajdą się na karcie świątecznej, mogą przyczynić się do tego wrażenia autorskości. Można spróbować przełamać konwencję, dodając do zestawu detali świątecznych jakąś osobistą wstawkę.

Druk kart świątecznych

Czy drukujemy zaproszenia, broszury, koperty, czy karty świąteczne, to musimy pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z nich jest wybranie odpowiedniej drukarni, która zajmie się realizacją naszego zamówienia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Na rynku funkcjonuje wiele takich firm, nie każda spełnia jednak wymagania co do wysokiej jakości wydruków. Najlepiej zatem poświęcić trochę czasu na wybór drukarni godnej zaufania. Sporym ułatwieniem będzie wybór drukarni online, która realizuje zlecenia w sposób zdalny.


Data publikacji: 11.08.2020
Powrót na stronę główną: blog