Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Szukaj we wpisach blogowych

Jaki papier do wizytówek wybrać?

Wybór papieru na wizytówki ma znaczenie. Sprawdź, na co zwrócić przy nim uwagę i podejmij właściwą decyzję.

Jaki papier do wizytówek wybrać?
Jaki papier do wizytówek wybrać?

Jaka powinna być dobra wizytówka?

Zaprojektowanie wizytówki na najwyższym poziomie to długotrwały proces. Stanowi jednak tylko połowę sukcesu. Oprócz kreatywności eleganckie wizytówki potrzebują jeszcze solidnego, starannego wydruku. Tylko wówczas trzymane w dłoni mogą skutecznie pełnić swoją funkcję.

Dobra wizytówka powinna posiadać 3 główne cechy:
1.    Atrakcyjność wizualna.
2.    Czytelność.
3.    Trwałość.

Wszystkie razem w zaledwie 5 sekund budują pozytywne wrażenie odbiorcy. Trudno bowiem zdobyć jego zaufanie, posługując się niestarannie wykonaną, nieczytelną wizytówką, którą da się zgnieść lub porwać jednym ruchem.

To dlatego wybór papieru na wizytówki ma tak ogromne znaczenie. Wpływa bowiem na ich funkcjonalność, trwałość oraz wygląd.

Papier do druku wizytówek – na co zwrócić uwagę?

Myśląc o tym, jaki papier wybrać, koniecznie zwróć uwagę na takie jego właściwości jak:
●    Gramatura papieru – minimum 250 g / m2, jednak zalecany jest papier do wizytówek o gramaturze w zakresie 300-350 g/m2 lub wyższej, by miały odpowiednią grubość i trwałość, tworząc odporną na uszkodzenia, sztywną wizytówkę.
●    Nieprzezroczystość arkusza – im niższa, tym bardziej zadruk przebija się na drugą stronę. Jeśli zależy Ci na druku wysokiej jakości, wybierz papier, którego poziom nieprzezroczystości nie schodzi poniżej 90 procent.
●    Stopień białości — im papier na wizytówki jest jaśniejszy, tym lepsza jakość wydruku, a kolory — czystsze i wyraźniejsze.

Pamiętaj, że rodzaj papieru do wizytówek powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz charakteru Twojej firmy. Przyjrzyjmy się, co masz do wyboru.

Rodzaje papieru do druku wizytówek

Wybór rodzajów papieru do wizytówek jest dość szeroki. Dodając do tego możliwości uszlachetnienia czy stosowania rozmaitych ozdób, możesz stanąć przed nie lada problemem.

Przyjrzyjmy się rozwiązaniom najpopularniejszym, a także tym, których być może powinieneś unikać.

Zwykły papier (niepowlekany)

Zwykłego niepowlekanego papieru używa się zwykle, drukując dyplomy, papier firmowy, książki czy zaproszenia. Jest jednak mniej zwarty niż papier kredowy, dlatego szybciej się brudzi, rozwarstwia i chłonie wilgoć. To zaś może negatywnie wpływać na trwałość i wygląd wizytówek.

Papier kredowy (powlekany)

Interesują Cię wizytówki standardowe? Dostępny w wersjach matowej (bardziej uniwersalnej) oraz błyszczącej powlekany papier bezdrzewny może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Zapewnia niską wsiąkliwość oraz niezwykle gładką strukturę wizytówki.

Dodatkowym atutem druku na papierze kredowym może okazać się jego wyrazista biel, dzięki której w procesie tworzenia nadruku uzyskuje się intensywne barwy. Dzięki temu sprawdza się w druku takich materiałów jak katalogi, plakaty zwykłe i plakaty wielkoformatowe, teczki ofertowe i inne.

Papier satynowy

Wykorzystywany z powodzeniem w branżach kreatywnych czy finansowych papier satynowy cechuje się dużą gładkością oraz lekko matową powierzchnią. Może okazać się dobrym wyborem w projektach minimalistycznych, wykorzystujących ograniczoną paletę barw. Papier satynowy uwydatnia takie cechy wizytówki jak czytelność czy wyrazistość.

Ozdobny papier do wizytówek

Jeśli chcesz, by Twoja wizytówka wyróżniała się z tłumu, możesz zdecydować się na papier ozdobny. Zdecyduj się na papiery dekoracyjne barwione w masie, papiery połyskliwe, o fakturze filcu czy wydruk na papierze powlekanym. Dobrą opcją przy papierach ozdobnych mogą okazać się również różnego rodzaju uszlachetnienia.

Jak uszlachetnić wizytówkę?

Jeśli potrzebny Ci papier na wizytówki z uszlachetnieniem, do wyboru masz kilka ciekawych opcji.

Foliowanie

Inaczej: laminowanie. W jego trakcie oryginał pokrywa się obustronnie folią – matową lub błyszczącą zapewniającą żywsze kolory. Dodaje to wizytówkom sztywności oraz wytrzymałości, zabezpieczając je przed uszkodzeniem czy zamoknięciem.

Tłoczenie

Proces ten obejmuje napisy lub elementy dekoracyjne. Dodaje on wizytówkom efektu trójwymiarowości, co wpływa dodatkowo na ich atrakcyjność wizualną. W ramach tłoczenia materiały można również pokryć aluminium, dzięki czemu wzory staną się jeszcze bardziej błyszczące.

Lakierowanie

Inną opcją uszlachetnienia wizytówek jest pokrycie ich wybranych części specjalnym lakierem wybiórczym UV. Wywołuje to efekt połysku i wypukłości.

Kaszerowanie

Wizytówki kaszerowane składają się z dwóch lub trzech warstw arkuszy. Kaszerowanie polega na sklejeniu ich ze sobą. Można do tego użyć takich samych arkuszy papieru lub też zastosować te o zupełnie innej fakturze, uzyskując odmienne efekty. Wizytówki kaszerowane są dużo grubsze i sztywniejsze, a więc o wiele bardziej wytrzymałe od klasycznych. Można je przy tym dodatkowo uszlachetniać.

Podsumowanie

Starannie wykonana wizytówka robi wrażenie, zapada w pamięć, jest trwała i bez problemu mieści się w każdym portfelu. Dzięki temu skutecznie reklamuje osobę, produkty czy usługi. Można ją dodatkowo wzbogacić przez uszlachetnianie czy zdobienia.

Wizytówki wydrukowane na papierze dopasowanym do charakteru Twojej firmy skutecznie ją promują. Przed zrealizowaniem zamówienia dobrze przemyśl, jaki papier do wizytówek idealnie dopełni Twój projekt. To właśnie on warunkuje większość strategicznych cech atrakcyjnej, skutecznej wizytówki.

Masz pytania dotyczące drukowania wizytówek? Potrzebujesz usług doświadczonej drukarni internetowej i stacjonarnej? Interesują Cię druk cyfrowy, offsetowy, wielkoformatowy? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami już teraz.

Polecane wpisy blogowe

Pokaż więcej

druk online dla branży nieruchomości

Druk online dla branży nieruchomości

Pierwsze wrażenie bywa decydujące, gdy chodzi o zakup czy wynajem mieszkania albo domu. Sprawdź, na jakie działania i wydruki warto postawić, by zwiększać efektywność działań sprzedażowych!

Czytaj więcej
druk online dla edukacji
Druk online dla edukacji. Wysokiej klasy materiały na szkolenia

Druk online dla edukacji. Wysokiej klasy materiały na szkolenia

Chcesz wygodnie wydrukować podręczniki, książki i inne materiały szkoleniowe? W JKB Print rozumiemy potrzeby oraz specyfikę współczesnej branży edukacyjnej. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Czytaj więcej
druk online dla branży modowej
Nowoczesny i elegancki druk online dla branży modowej

Nowoczesny i elegancki druk online dla branży modowej

Efekt pierwszego wrażenia i wysoka jakość to jedne z kluczowych elementów prezentacji ofert w branży modowej. Szukasz doświadczonej drukarni, która rozumie potrzeby i specyfikę branży modowej? Świetnie trafiłeś!

Czytaj więcej