Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Jak wykonać dobry plakat? Krok po kroku

plakat reklamowy
Plakat reklamowy jako nośnik reklamy

Jak wykonać dobry plakat?

Plakaty mogą łączyć w sobie wizualną sugestywność z informacyjną doniosłością. Wykonanie ich w taki sposób, by łączyły w sobie różne funkcje, nie jest jednak prostym zadaniem.

Plakat a inne nośniki reklamy

Sukces kampanii reklamowej i wszelkich działań promocyjnych uzależniony jest od doboru odpowiednich narzędzi. Na rynku poligraficznym dostępnych jest wiele formatów reklamowych. Wystarczy wymienić plakaty, foldery reklamowe lub ulotki. Każdy z nich cechuje się nieco inną specyfiką docierania do odbiorcy. Dlatego selekcja odpowiedniego względem potrzeb nośnika nie jest łatwa.

Plakat odpowie na Twoje wymagania, jeśli planujesz działania na średnią skalę. To doskonały środek promujący wszelkie okazjonalne wydarzenia. W przypadku promowania jakichś stałych aktywności lepszym rozwiązaniem wydaje się baner, który jest formą zwyczajnie od plakatu trwalszą.

Dobry plakat, czyli jaki?

To, czy plakat jest „dobry”, czy „zły”, określa przede wszystkim jego skuteczność. Ta z kolei wiąże się z jego potencjałem do przyciągania uwagi odbiorcy. Warto pamiętać o tym, że dzisiaj uwaga jest dobrem deficytowym. Każde medium, nośnik, który chce coś komuś zakomunikować, musi walczyć o atencję swojego potencjalnego odbiorcy. W jaki sposób można to robić? Przede wszystkim zgrabnie łącząc formę z treścią. Nie można zaniedbywać żadnej z nich. Niewskazane jest również to, by forma odwracała uwagę od treści i odwrotnie – powinien zostać zachowany pomiędzy nimi balans.

Inną kwestię stanowi odpowiedni dobór formatu. Masz do wyboru na przykład plakaty wielkoformatowe. Który z nich powinieneś wybrać? Wszystko determinują miejsca, w których ma się on pojawić. Tam, gdzie przestrzeń na to pozwoli, można użyć plakatu wielkoformatowego.

Priorytety w drukowaniu plakatów

Jeżeli już zdecydujesz się na konkretny format, masz gotowy projekt graficzny oraz ułożoną treść, to nadchodzi czas na znalezienie firmy drukarskiej, która wykona go w należyty sposób. W zlecaniu drukowania plakatów należy brać pod uwagę takie czynniki jak stosunek jakości do ceny oraz terminowość w realizacji zlecenia. Dobrym wyjściem może okazać się zaufanie drukarni online, która funkcjonuje w pełni zdalnie. Ten typ drukarni oferuje konkurencyjne ceny oraz szybki czas wykonania zamówienia na druk plakatów, które zazwyczaj docierają do klienta przesyłką kurierską. Jest to spore ułatwienie, które przede wszystkim prowadzi do zaoszczędzenia cennego czasu.

 

Data publikacji: 01.09.2020

Powrót na stronę główną: blog