Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Warszawa - czy warto skorzystać z wydruków próbnych

próbne wydruki
wydruki próbne

Drukarnia Warszawa - czy warto skorzystać z wydruków próbnych?

Rozwój nowoczesnych technologii zmienił sposób funkcjonowania drukarni. Coraz częściej klienci korzystają z usług drukarni online i wybierają drukarnie oddalone od swoich miejsc zamieszkania nawet o setki kilometrów. Kiedy warto poszukać drukarni w okolicy?

Wydruki próbne

Wydruki próbne projektu graficznego pozwalają na weryfikację kolorów. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie czy kolory uzyskane przy użyciu konkretnej techniki druku są zgodne z zamysłem grafika i spełniają wymagania klienta. Wydruk próbny powinien jak najlepiej odwzorowywać wydruk ostateczny. Zarówno technika wykorzystana do druku, jak i rodzaj nośnika mogą wpłynąć na ostateczny wygląd kolorów. Między wydrukiem na białym papierze o dużej gramaturze, a wydrukiem na ekologicznym, lekko poszarzałym papierze o małej gramaturze będą różnice. Wydruki próbne nie są identyczne do wydruku jednego egzemplarza. W celu sprawdzenia, czy wydrukowane plakaty będą wyglądy tak, jak na projekcie, wystarczy wydrukować niewielkiej wielkości wydruk próbny. Nie trzeba i nie drukuje się ogromnego plakatu.

Czy kolory są aż tak ważne?  

Wszystko zależy od rodzaju wydruku. Teczki, w których pracownicy trzymają dokumenty nie muszą być kolorystycznie dopracowane. Podobnie jest z innymi użytkowymi wydrukami, takimi jak notesy spiralowane. Jeśli logo firmy opiera się na kształcie i to właśnie jego forma jest główną cechą, drobne różnice kolorystyczne na użytkowych wydrukach nie będą aż tak istotne. Jeśli natomiast logo i identyfikacja wizualna firmy bazuje na konkretnych kolorach, to powinny one być wydrukowane perfekcyjnie, bez najmniejszych, niechcianych różnic kolorystycznych. Jeśli drukujemy materiały, które nie są użytkowe, a służą promocji i estetycznej przyjemności, to kolory na wydruku zawsze będą istotne. Wydrukowane pocztówki z specjalnie zamówionym projektem graficznym znanego grafika nie mogą mieć innej formy niż ta, która grafik zaprojektował. Każdy najdrobniejszy szczegół wizualny ma wtedy znaczenie.

Drukarnia Warszawa - blisko domu

Choć korzystanie z usług drukarni online jest wygodne, łatwe i pozwala na oszczędność czasową, to czasem warto poszukać lokalnej drukarni. Znalezienie takiej drukarni nie będzie trudne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę drukarni i konkretnego regionu, np. drukarnia Warszawa. To pozwoli na osobistą wizytę w drukarni, dokładne zapoznanie się z wydrukami próbnymi oraz z możliwościami, które drukarnia oferuje. Oczywiście, że po wpisaniu frazy drukarnia Warszawa pojawi się możliwość skorzystania z usług drukarni online i zapoznania z ofertą poprzez stronę internetową. Niektóre wydruki próbne można również zamówić online. Czasem warto jednak porozmawiać osobiście ze specjalistą, który o wszystkim opowie i doradzi.   

 

Data publikacji: 02.03.2021

Powrót na stronę główną: blog