Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Cztery rodzaje druku w JKB PRINT - czym się od siebie różnią?

druk cyfrowy a druk offsetowy, solwentowy i atramentowy
Wybór technologii druku jest istotny - druk offsetowy, cyfrowy, solwentowy i atramentowy

Druk offsetowy, solwentowy, atramentowy i cyfrowy - co powinieneś o nich wiedzieć?

O druku cyfrowym i offsetowym już trochę na naszym blogu pisaliśmy. Co jednak możemy powiedzieć o druku atramentowym i solwentowym, które są również dostępne w naszej drukarni? Jak porównać je do popularniejszych rozwiązań? Dziś jeszcze więcej o różnych rodzajach druku. Zanim zlecisz wydanie książki, czasopisma czy broszury firmowej dowiedz się, jakie rozwiązania możesz wybrać. I zdecyduj się na coś dostosowanego do Twoich potrzeb. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Doradzimy, co będzie najlepsze!

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to jedno z najszybszych i najtańszych rozwiązań przy małych nakładach. Dane na materiale przesyłane są z komputera i drukowane za pomocą najnowocześniejszego sprzętu drukującego. Druk cyfrowy dzieli się na druk elektrograficzny, magnetograficzny i natryskowy.

Druk offsetowy

Offset może być zwojowy i arkuszowy, wodny i bezwodny. Druk offsetowy jest tani, szybki i precyzyjny, ale kiedy spełnione jest jeden warunek, czyli mamy odpowiednio duży nakład. W innym przypadku przygotowywanie maszyn drukarskich będzie zbyt kosztowne i lepiej zdecydować się na druk cyfrowy, który nie wymaga tak dużych przygotowań.

Druk solwentowy

Druk solwentowy to godny następca popularnego sitodruku i jest przeznaczony do zadruku publikacji wykonanych na materiale PVC - chodzi o billboardy, plakaty czy bannery. Ten typ materiału ze względu na swoją ogromną wytrzymałość na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, deszcz, różnice temperatur) jest bardzo popularny, ale nie każda metoda druku potrafi z nim współpracować.

Druk atramentowy

Ten rodzaj druku jest mało znany, choć my w JKB Print stosujemy go dość często - drukujemy nim bowiem proof cyfrowy. To jedna z najstarszych technik, polega na natrysku pigmentem materiału za pomocą małych dysz w głowicy drukarskiej. Druk atramentowy często wykorzystywany jest również do druku zdjęć oraz niskonakładowych materiałów reklamowych.

W JKB Print masz do wyboru szeroką ofertę usług drukarskich na najwyższym poziomie. W zależności od Twoich potrzeb pomagamy dobrać najlepsze rodzaje druku i nie tylko - czy słyszałeś, że książki i katalogi kleimy za pomocą najnowocześniejszej techniki PUR?  Skorzystaj z możliwości nowoczesnej drukarni internetowej, zobacz nasz park maszynowy i złóż u nas swoje pierwsze zamówienie!

 

Data publikacji: 19.05.2020

Powrót na stronę główną: blog