Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Czcionki z polskimi znakami – przegląd wybranych fontów

czcionki z polskimi znakami
Przy wyborze czcionki trzeba sprawdzić, czy czcionka ma polskie znaki.

Czcionki z polskimi znakami – przegląd wybranych fontów

Trudno wyobrazić sobie przekaz marketingowy, w którym nie będzie ani jednego polskiego znaku. Możliwe jest stworzenie w języku polskim zdania bez polskich znaków, a więc i hasła reklamowego, ale niemożliwy jest opis usługi, produktu, czy stworzenie rozbudowanego przekazu perswazyjno-informacyjnego. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrany przez nas font jest fontem z polskimi znakami.

Czcionki z polskimi znakami – nowoczesne i proste

Wybierając czcionkę musimy pamiętać, że najważniejsze jest to, żeby pasowała do przekazywanych przez nas treści oraz do grafik, kolorów, wszystkich wizualnych elementów, które jej towarzyszą. Podczas projektowania materiałów prezentujących produkty firmy, której fundamentem jest solidność, wytrzymałość i fachowość, powinniśmy ograniczyć swój wybór do czcionek prostych. Takich, które podkreślą cechy marki, wzbudzą zaufanie, zbudują skojarzenia z sumiennością i rzetelnością. Prezentujące taką markę katalogi mogą zostać zaprojektowane z wykorzystaniem takich czcionek jak: Neutral Face, Space Grotesk, Darker Grotesque albo Oxanium. To tylko przykładowe czcionki, można wybrać zupełnie inną. Ważne, żeby była prosta i nie komplikowała odbioru treści.

Eleganckie i wytworne

Jeśli chcemy zaprojektować materiały, które będą się kojarzyć odbiorcy z uroczystym, podniosłym nastrojem, z wytwornością i elegancją, to po takie czcionki powinniśmy sięgnąć. Takie rozwiązania sprawdzą się w przypadku zaproszeń na wszelkie uroczystości, winetek, dyplomów, certyfikatów, druków okazjonalnych. Warto pamiętać, że jeśli projektujemy więcej materiałów dotyczących jednego wydarzenia, to koperty powinny być spójne kolorystycznie i pod względem wybranej czcionki z zaproszeniami. W przypadku tego typu wydruków, to szczególnie ważne, żeby wybrać czcionki z polskimi znakami, bowiem znajdują się na nich imiona i nazwiska. Ważne też, aby zadbać, by były to druki laminowane. To pozwoli uniknąć niechcianych zniszczeń i zabrudzeń. Przykładowe czcionki tego typu, to: Jasmine Reminiscetse, Mardian, Notera albo Allura.

Czcionki nietypowe

Często szukamy czcionek, które będą się wyróżniały, zainteresują odbiorcę swoją formą i urozmaicą przekaz. Takie czcionki dobrze sprawdzają się w tytułach, nagłówkach, krótkich hasłach przyciągających uwagę. Przykładowe czcionki z polskimi znakami o bardzo charakterystycznej formie, to: Krayewski (to font inspirowany twórczością Andrzeja Krajewskiego), Museo Moderno, Yatra One albo Tagger. To czcionki, których kształty są bardziej swobodne i dynamiczne. Nie poleca się jednak stosowania ich w dłuższych testach, bowiem mogą utrudniać ich odbiór.   

 

Data publikacji: 21.01.2021

Powrót na stronę główną: blog