Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Czcionka - pismo odręczne. Darmowe fonty do wykorzystania

czcionka pismo odręczne
Czcionka - pismo odręczne. Darmowe fonty do wykorzystania

 

Czcionka pismo odręczne. Darmowe fonty do wykorzystania w projekcie

Szukasz do projektu idealnego fontu imitującego pismo odręczne? W tym artykule pomożemy Ci go wybrać.

Fonty kaligraficzne, czyli przypominające odręczne pismo, potrafią natchnąć projekt nową energią. Wykorzystanie ich w logo czy takich materiałach do druku jak plakaty, wizytówki czy winietki niejednokrotnie nadaje im subtelności i elegancji. Przyciągając wzrok odbiorcy, zwiększa skuteczność materiałów promocyjnych.

Sprawdź również, jakie są rodzaje czcionek i jak wybrać tę idealną.

Sieć pełna jest fontów – z polskimi znakami czy bez nich, zarówno darmowych tzw. (open font license - do użytku komercyjnego), jak i ograniczonych przez licencję. By do projektu wykorzystać te drugie, trzeba zapłacić. Wiele z nich wygląda jednak na tyle zjawiskowo, iż stwierdzisz, że idealnie dopełniają Twoje dyplomy i certyfikaty, ulotki składane czy zaproszenia. Zdecydujesz wówczas, że warto w nie zainwestować.

 W tym artykule przygotowaliśmy listę najbardziej zjawiskowych czcionek, które możesz wykorzystać w swoich projektach. Znalazły się na niej różne rodzaje fontów; komercyjne (darmowe) fonty posiadające polskie znaki oraz ich pozbawione, o kroju regular i innym.

Sprawdź to super zestawienie i koniecznie wybierz coś dla siebie.

Darmowe fonty imitujące pismo odręczne z polskimi znakami

Każdy font w poniższym zestawieniu posiada polskie znaki i przeznaczony jest do użytku komercyjnego. Oznacza to, że możesz go wykorzystać za darmo. Warto jednak wcześniej zapoznać się dokładnie z licencją, którą posiada font, ponieważ może ona w jakiś sposób ograniczać użycie komercyjne.

Allura

Ładnie zaprojektowana, czytelna czcionka, która wzbogaci zarówno wpis do social mediów, jak i profesjonalne materiały reklamowe.

Clicker Script

Tego typu darmowe fonty mają w sobie magię i fantazję. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku krótkich sentencji.

Grand Hotel

Równy, specyficzny font do użytku prywatnego i komercyjnego.

Great Vibes

Częsty wybór wśród osób preferujących darmowe fonty posiadające polskie znaki, projektujących zaproszenia ślubne.

Havana

Tego typu darmowe fonty nawiązują do projektów neonów z okresu PRL. Są proste

Italianno

Darmowe fonty tego rodzaju często wybierają osoby preferujące w kroju pisma wyciągnięte linie, ozdobne litery oraz delikatne zawijasy.

Lombard

Klimatyczny font, który powstał w ramach projektu Warszawskie Kroje.

Metafors

Czytelny, cienki, wyraźny krój pisma sprawia, że fonty tego rodzaju nadają się idealnie na broszury, identyfikatory, naklejki itp.

Pangolin

Font, którego licencja przewiduje darmowy użytek. Przyjemny, nieformalny, nieco dziecięcy.

Pecita

Fonty tego rodzaju inspirowane są odręcznym, niedbałym pismem. W związku z tym bywają nieczytelne i lepiej nie używać ich w dłuższych partiach tekstu.

Reshpekt

Ciekawy i nietypowy font sprawiający wrażenie lekko rozmytego. Przyciąga wzrok, nie sprawdzi się jednak raczej w materiałach klasycznych, nastawionych na elegancki styl.

Tagger

Font inspirowany tagami, czyli nielegalnymi napisami wykonywanymi markerem na ścianach.

Darmowe fonty w stylu pismo odręczne bez polskich znaków

Niekiedy w Twoim projekcie mogą nie występować żadne polskie znaki, np. gdy projektujesz logo lub potrzebna Ci prosta grafika na Instagram. Wówczas masz znacznie szerszy wybór, ponieważ nie musisz wybierać czcionki z polskimi znakami. Oto kilka komercyjnych fontów, które możesz wtedy wykorzystać. Pamiętaj, by wcześniej na wszelki wypadek zapoznać się z ich licencjami!

Bizon

Font oparty na wersalikach. Solidny i wyrazisty, jednak bez cyfr.

Dragonfly

Kolejny font bez płatnej licencji, który przyda się do takich projektów jak pocztówki czy koperty, cechujący się komiksowym akcentem.

Foxhole

Nietypowa czcionka do osobistego i komercyjnego użytku. Stylowa i elegancka zarówno na materiałach do wydruku, jak i we wpisie do social mediów.

Peak

Peak to liniowy krój pisma z ostrymi i spiczastymi detalami. Font łączy w sobie krzywe geometryczne i kaligraficzne.

Sunday

Font, którego wykorzystanie okazuje się niezwykle przydatne w takich materiałach jak bloczki samokopiujące czy czasopisma.

Tasty Paste

Font Tasty Paste przeznaczony jest do wyjątkowych projektów literniczych. Pismo to doskonale sprawdzi się w niestandardowych logo, brandingu czy oznakowaniach wymagających specjalistycznego gustu oraz charakteru.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Ci wybrać czcionki idealnie komponujące się z Twoimi projektami. Czy będą w nich polskie znaki? Jaki powinny mieć charakter? Zastanów się nad przeznaczeniem swoich materiałów oraz efektami, jakie zamierzasz z ich pomocą osiągnąć.

Potrzebujesz specjalistycznej porady? A może szukasz drukarni, która zadba o wysoką jakość wydruku? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami już teraz.

Data publikacji: 08.03.2022
Powrót na stronę główną: blog