Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Drukarnia Internetowa

Bindowanie i inne usługi firm poligraficznych

bindowanie
Bindowanie i inne usługi firm poligraficznych

Bindowanie i inne usługi firm poligraficznych

Każdy, kto drukował pracę magisterską albo inżynierską wie dokładnie, co to znaczy, że kartki są zbindowane. Co to jest i czy jest potrzebne tylko studentom? Z jakich jeszcze usług możemy skorzystać w drukarni?

Czym jest bindowanie

Bindowanie, to jedna z tańszych, prostszych i przede wszystkim trwałych technik oprawy dokumentów. Warto zaznaczyć, że chodzi o dokumenty różnego typu: książki, instrukcje, projekty, prace zaliczeniowe, oferty handlowe. Bindowanie polega na łączeniu ze sobą arkuszy papiery za pomocą bind. Binda to grzbiet książki w formie tak zwanego grzebienia. Może on być wykonany z metalu albo z plastiku. W celu zbindowania dokumentu należy wykonana perforację wszystkich stron, czyli zrobić w nim odpowiednie dziury. Następnie w tych dziurach umieszcza się ów grzebień. Jako pierwszą stronę dodaje się przezroczystą okładkę, a jako ostatnią okładkę wykonaną z kartonu, w dowolnym kolorze. Można zastosować również inne rodzaje oprawy. Pierwszą stronę może stanowić dowolny wydruk, zaprojektowana okładka, czy zwykły, kolorowy karton.

Jak utrzymać porządek w biurze i w domu

Często bywa tak, że kartki o rozmaitym charakterze i przeznaczeniu się gubią. Dużo łatwiej zachować porządek i kontrolę nad nimi, gdy się je ze sobą połączy. Znajomi wysyłają niezliczone ilości pocztówek? Pomimo chęci zachowania ich wszystkich, łatwo o zgubienie jednej, pojedynczej kartki. Pocztówki, podobnie jak dokumenty, można ze sobą zbindować. Dosłownie wszystko, czego nie chcemy zgubić, można ze sobą połączyć. Znacznie trudniej jest zachować porządek, jeśli każda kartka jest osobno. Porządek w dokumentach, to podstawa efektywnej pracy. Dzięki bindowaniu w domu i w biurze może zapanować porządek.

Inne usługi drukarni – co można wydrukować?  

Jeśli już zdecydujemy się na zbindowanie wybranych dokumentów, starych kart pocztowych czy dowolnych materiałów, to przy okazji możemy skorzystać z innych usług drukarni. Można w niej wydrukować dowolne materiały, nawet te nieoczywiste, jak: koperty czy zawieszki. Warto wybrać tę drukarnię, która oferuje druk personalizowany Dzięki temu można wydrukować cały zestaw kopert, z których każda będzie zaadresowana do innej osoby. Personalizacja wydruków dobrze sprawdzą się również w przypadku druku takich materiałów jak zawieszki, metki i cenówki. Przed skorzystaniem z usług wybranej drukarni warto sprawdzić na stronie internetowej całą ofertę. Zamówienia można składać za pomocą strony internetowej, a kurier dostarczy je do domu. Skoro to takie proste, to aż grzech nie skorzystać.
 

Data publikacji: 06.04.2021

Powrót na stronę główną: blog