Nie masz konta? Zarejestruj się

 

Autorska zakładka do książki - praktyczny i ładny gadżet

zakładka do książki
Własne zakładki do książek

Autorska zakładka do książki - praktyczny i ładny gadżet

Istnieje coś, co może jeszcze bardziej umilić wieczory książkowych moli. Mowa o samodzielnie zaprojektowanych zakładkach.  

Zakładka, czyli istotny detal

Wbrew pozorom książkowe zakładki to bardzo ważna sprawa. Wie to każdy użytkownik tradycyjnych, drukowanych książek. Zakładki są nie tylko pragmatycznym znacznikiem, którego używasz do zaznaczania miejsca, w którym w danym momencie zakończyłeś lekturę. Ważnym aspektem zakładek jest to, że stanowią one także nośnik stylu. Czytanie może być trendy, o czym świadczą sukcesy „bookstamerów”, czyli instagramerów wrzucających na swoje instagramowe konta fotki książek w ciekawych ekspozycjach.

Dzięki nieszablonowej zakładce do książki możesz się wyróżnić w autobusie czy siedząc na ławce w parku. W jaki sposób można to osiągnąć?

Ciekawą opcją dla wszystkich pasjonatów czytania, którzy lubią dobry, unikalny styl, jest stworzenie zakładki książkowej według własnego projektu. Jeżeli znasz się trochę na grafice, to nie będzie to stanowiło dużego problemu, a może przynieść piorunujący efekt!

Wykonanie projektu autorskiej zakładki

Autorską zakładkę do książki możesz zaprojektować sam, używając do tego płatnych lub darmowych programów do obróbki graficznej. Innym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś znajomego, kto zna się na grafice o wykonanie takiego projektu albo zlecenie go grafikowi.

W przypadku, gdy zdecydujesz się samodzielnie wykonać graficzny projekt zakładki do książki, to nie możesz zapominać, że powinna ona posiadać również walory praktyczne. Musi być na przykład odpowiednio twarda i długa.

Co do warstwy estetycznej, to tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Możesz użyć kadry z ulubionych filmów albo, jeśli masz takie zdolności, wykonać małą ilustrację do książkowej sceny, która najbardziej utkwiła w Twojej pamięci i wywołała największe emocje.

Wydruk własnej zakładki – o czym warto pamiętać

Istnieje pewna uniwersalna zasada w przypadku zlecania materiałów do druku. Nie istotne jest tutaj to, czy chcesz wydrukować plakaty, naklejki, katalogi, czy omawiane zakładki. Chodzi o wybór drukarni, która zrealizuje zlecenie sprawnie i na wysokim poziomie. Jeżeli masz w planach rozkręcenie swojego zakładkowego biznesu, to tym bardziej powinieneś przemyśleć wybór drukarni. Dobrym rozwiązaniem jest wytypowanie kilku takich firm i zlecenie im wydruków próbnych. Następnie wystarczy porównać efekty i wybrać tę drukarnię, której realizacja okazała się najlepsza pod względem stosunku jakości do ceny.  

Data publikacji: 04.08.2020
Powrót na stronę główną: blog